ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:11:30 1:04

Tęsiasi akcija „Padovanok Panevėžiui tiek medelių, kiek miestui metų“

Panevėžio miesto 520-ojo gimtadienio iniciatyva „Padovanok miestui tiek medžių, kiek jam metų“ tęsiasi. Akcijos organizatoriai – Panevėžio miesto savivaldybė ir VšĮ „Myliu mišką“ kviečia prie šios iniciatyvos jungtis visus mylinčius Panevėžį ir norinčius bei galinčius miestui padovanoti žalią rūbą. Planuojama pasodinti 6000 medelių. Jais bus apsodinti Molainių filtracijos laukai, kurie yra vakarinėje miesto dalyje ir užima apie 62 ha ploto.

Prie akcijos aktyviai jungiasi Panevėžio miesto įmonės – dovanoja miestui medelius, kurie bus sodinami spalio 1 d.  Su gimtadieniu Panevėžio miestą gali pasveikinti kiekviena įmonė, įstaiga, organizacija, kiekvienas gyventojas ar miesto svečias. Paramą galima skirti apsilankius svetainėje www.myliumiska.lt/pasodink ir įsigyti norimą kiekį – vieną, du, dešimt ar net šimtą medelių. Kad parama būtų panaudota akcijai Panevėžyje, įsigijimo metu nepamirškite uždėti varnelės ant Panevėžio herbo www.myliumiska.lt svetainėje. Visi nurodžiusieji savo vardą ir pavardę ar juridinio asmens pavadinimą bus skelbiami www.myliumiska.lt .

Vienas lietuvis, per metus vidutiniškai sugeneruoja apie 4.89 t CO2. Tai dujos, sukeliančios šiltnamio efektą ir darančios neigiamą įtaką tiek aplinkai, tiek ir žmogaus sveikatai. Vienai tonai absorbuoti šių dujų vidutiniškai reikia pasodinti bent 5,4 medžių. Akcijos metu planuojama pasodinti 6000 medelių, kurie neutralizuos 1210 tonų anglies dioksido.

Surinkus reikiamas lėšas medelių įsigijimui, gyventojai bus kviečiami į jų sodinimo šventę, kuri vyks spalio 1 d.

Padovanokime miestui tiek medelių, kiek miestui metų!