ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:11:30 1:43

Dažniausiai prekyboje netinkamai ženklinamos bulvės

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai nuolat vykdydami vaisių ir daržovių patikras jų rūšiavimo ir pakavimo vietose, didmeninėje, mažmeninėje prekyboje, lauko prekybos vietose, praėjusiais metais nustatė, jog didžiąją dalį (75,7 proc.) visų pažeidimų sudarė netinkamas vaisių ir daržovių ženklinimas. Dažniausiai netinkamai buvo paženklinti ispaniški, lenkiški ir lietuviški vaisiai ir daržovės.

VMVT specialistai primena – tiek lauko prekybos vietose, tiek mažmeninėje prekyboje, vaisiai ir daržovės privalo būti paženklinti lietuvių kalba bei turi būti nurodytos kainos. Grynąjį kiekį privaloma nurodyti parduodant fasuotus produktus. Kainų etiketėse taip pat turi būti informacija apie kilmės šalį, pakuotoją ir (arba) siuntėją, nurodytas jo pavadinimas ir adresas.  Nurodyti taip pat ir kokybės klasę yra privaloma ženklinant bulves, braškes ir žemuoges, kriaušes, obuolius, saldžiąsias paprikas, pomidorus, salotas, garbanotąsias ir plačialapes trūkažoles, išskyrus salotines trūkažoles. Veislę arba prekinį tipą privaloma nurodyti ženklinant obuolius, salotas ir garbanotąsias bei plačialapes trūkažoles, kriaušes, pomidorus, bulves. Jei rūšiuojama pagal dydį – turi būti nurodomas ir jis.

Tinkami šviežių vaisių ir daržovių ženklinimo pavyzdžiai:

A table of food labelsDescription automatically generated

Produktai vartotojams turi būti sudėti į dėžės ar kitas talpas, ant kurių nurodyta kilmės šalis turi sutapti su esančia produktų kainų etiketėje: