ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2022:01:24 3:17

Specialiame video filme išsklaidyti gyvūnų ženklinimo baimės ir mitai

Pavasarį įsigaliojus privalomajam augintinių ženklinimui ir registravimui, iki šių metų lapkričio 1 – mos dienos jau paženklinta ir Gyvūnų augintinių registre (GAR) užregistruota virš 140 tūkst. šunų, daugiau nei 65 tūkst. kačių, ir apie 400 šeškų.  Didėjantys augintinių skaičiai visuotiniame registre džiugina, tačiau vis dar nepaženklintų ir neužregistruotų gyvūnų šalyje manoma, gali būti gerokai daugiau.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad iki 2022 gegužės 1 dienos Gyvūnų gerovės įstatymas numato, kad visų gyvūnų augintinių (šunų, kačių ir šeškų) savininkai, privalo juos paženklinti poodinėmis mikroschemomis ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registre. Taip pat nuo š.m. rugsėjo 1 dienos visi veisimui naudojami gyvūnai augintiniai, nepriklausomai nuo to, ar jie parduodami, ar ne, taip pat privalo būti suženklinti mikroschemomis bei registruoti GAR.

Gyvūnų ženklinimo procedūra, daugeliui gyvūnų savininkų gali kelti nerimą, kadangi mikroschemos įterpimas gyvūnui gali pasirodyti sudėtinga ir nemaloni augintiniui procedūra. Tačiau, baimintis tikrai nėra ko, mažytė, grūdo didumo mikroschema saugiai ir greitai įterpiama po oda tarp gyvūno menčių, jam nė nespėjus pajusti.

Siekdami išsklaidyti su gyvūnų ženklinimo procedūra susijusius mitus ir nuraminti gyvūnų augintinių savininkus, kad tai labai greitas ir neskausmingas procesas, kviečiame pasižiūrėti trumpą video filmuką, kuriame gydytoja veterinarė gyvai atlieka ženklinimo gyvūnui procedūrą:

VMVT ragina nelaukti paskutinės augintinių paženklinimui ir užregistravimui numatytos datos bei tuo pasirūpinti jau dabar. Paženklinę augintinį būsite tikri, kad prapuolus mylimam gyvūnui, šansų jį surasti turėsite nepalyginamai daugiau nei ieškoti jo be šios veiksmingos atpažinimo priemonės.

Auginkime atsakingai.

 


Šaltinis: VMVT