ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:06:17 7:44

VMVT: paukščių gripas dar nesitraukia, augintojai turi išlikti budrūs

Labai patogeniško paukščių gripo (H5N8) židiniai per paskutinę savaitę patvirtinti dar penkiose šalies savivaldybėse – Šiaulių, Prienų, Marijampolės, Vilniaus ir Raseinių rajonuose. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nauji viruso protrūkiai pasireiškė smulkiuose ūkiuose, juose naminiai paukščiai auginti savo reikmėms.

Remdamiesi atliekamais epizootiniais tyrimais, specialistai daro prielaidą, kad liga į Šiaulių, Prienų, Marijampolės, Vilniaus ir Raseinių r. ūkius pateko per paukščių gripo virusu užsikrėtusius laukinius vandens paukščius. Šiuose ūkiuose laikomi paukščiai galėjo turėti kontaktą su laukiniais vandens paukščiai, nes dalis jų buvo girdomi prūdo vandeniu, šalia kurio būriuojasi laukiniai vandens paukščiai.

Paukščių laikytojai, pastebėję, kad jų auginami naminiai paukščiai staiga pradėjo gaišti, atliko savo pareigą, jie nedelsiant kreipėsi į veterinarijos specialistus, kurie atvykę atrinko mėginius, siekiant nustatyti ligos paplitimą. Nustačius teigiamus paukščių gripo atvejus ūkiuose, juose likę gyvi paukščiai buvo nugaišinti ir saugiai sunaikinti, laikymo vietose jau atlikta pirminė dezinfekcija.

VMVT duomenimis, Lietuvoje per šiuos metus jau nustatyti 46 labai patogeniško paukščių gripo židiniai, dėl šios ligos sunaikinti 1145 paukščiai.


Šaltinis: VMVT