ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:05:15 3:13

Kaip išvengti klausos susilpnėjimo ir praradimo bei skatinti ausų ir klausos priežiūrą?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai (toliau – ULAC) nori atkreipti dėmesį, kad klausos pablogėjimą gali sukelti ne tik traumos, genetinis paveldėjimas ar natūralus organizmo senėjimo procesas, bet ir vidurinės ausies infekcijos.

Pasak ULAC Imunoprofilaktikos skyriaus visuomenės sveikatos specialistės Kristinos Žukauskaitės, klausos silpnėjimo ar praradimo priežastimi greta per gyvenimą patirtos ausų infekcijos, stipraus triukšmo, smegenų auglių gali būti meningokokinė infekcija, epideminis parotitas, raudonukė ir tymai. Taigi vienintelė specifinė profilaktikos priemonė padedanti išvengti minėtų infekcijų sukeltų komplikacijų (pavyzdžiui vidurinės ausies uždegimo, klausos praradimą ir kt.) – skiepai.

Klausa – vienas iš penkių pojūčių, kurios dėka galime bendrauti bei reaguoti į išorinį pasaulį. Klausos jutimo organas yra ausis, kuri priima garso bangas, jas paverčia nerviniais impulsais ir klausos nervais perduoda į smegenis. Be klausos funkcijos, ausis taip pat yra ir pusiausvyros organas.

ULAC duomenimis, Lietuvoje pernai dvejų metų vaikų skiepijimų aprėptys nuo tymų, epideminio parotito ir raudonukės siekė 90,2 proc., o septynerių metų amžiaus vaikų grupėse – 90,6 proc.
Pirma meningokokinės vakcinos doze pernai paskiepyta 74,4 proc. kūdikių, antra vakcinos doze – 56,7 proc., trečia vakcinos doze – 75,2 proc.

Norintieji pasiskiepyti ir apsisaugoti nuo vakcinomis valdomų infekcinių susirgimų, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją su kuriuo taip pat galės aptarti visus aktualius skiepijimo klausimus.

Primename – nors LR Vyriausybės sprendimu  šalyje įvestas karantino režimas – planinė vaikų ir suaugusiųjų vakcinacija gydymo įstaigose vykdoma nepertraukiamai.

 Informacinis leidinys „Niekas pasaulyje geriau neapsaugo vaikų gyvybių už SKIEPUS“


Šaltinis: ULAC