ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:05:12 11:41

Kas motyvuoja darbuotojus šiandien?

Metų pradžioje vykstantys pokalbiai su darbuotojais šiemet atrodys kitaip nei įprasta – aptarti rezultatus, susiplanuoti ateinančių metų tikslus bei susiderinti abipusius lūkesčius teks nuotoliniu būdu. Bet tai ne vienintelis rūpestis verslui – itin svarbu tampa peržiūrėti darbuotojų motyvacijos priemones.

Daugumai jų dirbant iš namų prasmės nebeteko penktadienio bandelės ir picos, abonementai į sporto klubus, komandas sujungiantys vidiniai renginiai. Tenka ieškoti kitų motyvavimo būdų, kurių naudą darbuotojai jaustų, nepaisant pasikeitusių darbo sąlygų.

Apie kitokius šių metų metinius pokalbius bei naujas idėjas, siekiant išlaikyti darbuotojų motyvaciją pasakoja elektroninių pinigų įmonės „ConnectPay“ direktoriaus pavaduotoja ir valdybos narė Agnė Selemonaitė. Jos teigimu, tiek vadovams, tiek darbuotojams teks iš esmės pakeisti įpročius, siekiant perteikti norimas įžvalgas, vertinimus, emocijas ar išlaikyti aukštą darbuotojų motyvaciją.

„Šiuo metu pagrindinis mūsų organizacijos rūpestis yra darbuotojų emocinė ir fizinė sveikata bei ryšys su komanda. Galvodami apie įvairias motyvacijos priemones visuomet atsižvelgiame, kaip jos skatins darbuotoją, gerins jo įsitraukimą, o drauge ir padės susidoroti su karantino keliamais iššūkiais. Daugiau dėmesio skiriame kvalifikacijos kėlimui – įvairiems nuotoliniams kursams ir mokymų programoms, įvedėme papildomas laisvas dienas atsitraukimui nuo darbo ir kokybiškam laikui su artimaisiais, metinius pokalbius pavertėme grįžtamojo ryšio apsikeitimu tarp kolegų, atsižvelgdami į komandos poreikius, modifikuojame sveikatos draudimo paketus“, – sako A. Selemonaitė.

Anot jos, naujoji realybė paskatino kūrybiškiau pažvelgti į organizacijos kasdienybę. Tad įmonei įprastus penktadienio pusryčius, skanaujant bandeles su kava perkėlė į internetinę erdvę, kur kviestiniai svečiai dalinasi savo žiniomis, patirtimi, istorijomis ar praktiniais patarimais, kaip išlaikyti optimizmą, siekti tikslų, kaip susidoroti su nerimu stresinėse situacijose.

„Stengiamės komandą nustebinti kalbindami įvairiausius svečius – nuo Vilniaus mero, olimpinės čempionės, „Kino pavasario“ vadovo iki somelje ar jogos mokytojų. Suprasdami, kad vien pramoginio pobūdžio priemonių neužteks, peržiūrėjome ir ilgalaikio motyvavimo priemones, kurios labiau atlieptų tai, ko darbuotojai tikisi šiandien“, – patirtimi dalinasi Agnė.

„ConnectPay“ darbuotojų motyvacijos priemones papildė galimybe mokėti įmokas į darbuotojų III pakopos pensijų fondus, nes jiems kaip įmonei rūpi darbuotojų gerovė ne tik šiandien, bet ir po 20-30 metų. Taip pat nori ir pačius darbuotojus paskatinti rūpintis savo ateitimi bei didinti darbuotojų finansinį raštingumą.

„Mūsų darbuotojai yra aktyvūs ir ambicingi – būtent tai lėmė, kad net trečdalis jų pasirinko šią priemonę. Kolegos nori ir siekia daugiau – pildyti savo norus ne tik dabar, bet turėti tokią galimybę ir ateityje. Kasmet stengiamės įsivertinti darbuotojams suteikiamas papildomas naudas ir pasiūlyti tokių, kurios būtų tikrai reikalingos, motyvuojančios ir vertinamos pačių darbuotojų”, – sako A. Selemonaitė.

Kaip rodo 2020 m. gruodį „INVL Asset Management“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų nuomonės tyrimas, darbdavio dalies III pakopos įmokų mokėjimas į pensijų fondus paskatintų net 69 proc. respondentų pradėti kaupti III pakopos pensijų fonduose.

Tai, kad šiemet kaip niekada iki šiol darbdaviai rūpinasi savo darbuotojais patvirtina ir finansų ekspertai. „INVL Pensija“ vadovė dr. D. Kolmatsui pastebi, kad beveik pusę (42,06 %) visų gautų įmokų per praėjusius metus į III pakopos pensijų fondus sudaro darbdavio įmokos.

„Pasikeitusioms gyvenimo ir darbo aplinkybėms, sulaukiame vis daugiau norinčių savo darbuotojais pasirūpinti investuojant į jų III pakopos pensijų fondą. Taip pat matome, kad ir vis daugiau darbuotojų inicijuoja šios naudos turėjimą savo įmonėse. Metinis pokalbis gali būti proga pasirūpinti ne tik savo darbo sąlygomis, bet ir ilgalaike perspektyva, kuri šiais neapibrėžtumu pažymėtais metais tampa itin svarbi“, – sako D. Kolmatsui.

Anot D. Kolmatsui, tai ne tik svarus indėlis į darbuotojo pajamas pensijoje, bet ir finansiškai naudinga priemonė darbdaviui dėl valstybės taikomų lengvatų. Be to, įmokų į fondus sistema lanksti – galima pasirinkti, kiek ir kada jų mokėti.

Tai puikus investicinis būdas, skatinantis darbuotojo ir darbdavio abipusį ir ilgalaikį lojalumą. Darbuotojai taip gali gauti daugiau, o darbdavys gali suteikti didesnę naudą darbuotojui išleisdamas tiek pat. Svarbu nepamiršti, kad naujame darbe taip pat galima darbdavio prašyti būtent tokios motyvacijos priemonės ir toliau tęsti kaupimą III pensijos pakopoje kartu su darbdaviu.


Šaltinis: INVL