ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:05:15 2:09

Pasitelkus elektronines priemones antstolių veiksmai taps viešesni ir mažiau kainuos

Teisingumo ministras išplėtė IT priemonių naudojimą antstolių vykdomuose procesuose. Dabar byloje dalyvaujantys asmenys gaus visą jiems aktualią informaciją ir nuotoliniu būdu galės sužinoti priimtų sprendimų priežastis, eiliškumą. Išieškant palyginti nedideles skolas iki 1 tūkst. eurų, dauguma dokumentų bus siunčiama per Antstolių informacinę sistemą ir e-paštu, todėl jie greičiau pasieks gavėją ir nebus papildomų išlaidų už dokumentų įteikimą.

Žengėme dar vieną svarbų žingsnį, kad antstoliams perduoti teismų sprendimai ir kiti vykdomieji dokumentai būtų įvykdyti skaidriai, greitai ir mažėtų skolininkų bei išieškotojų išlaidos už antstolių veiksmus, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Suinteresuoti asmenys elektroninėje erdvėje galės matyti bylos eigą, susipažinti su antstolių patvarkymais, jiems nebereikės vykti į antstolio kontorą. Aiškumas padės išvengti ir galimų nesusipratimų, proceso vilkinimo“.

Procesinius dokumentus antstoliai turi rengti Antstolių informacinėje sistemoje arba dokumento skaitmeninę kopiją į sistemą reikia įkelti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Šie reikalavimai užtikrins, kad visos vykdomosios bylos bus tvarkomos elektronine forma Antstolių informacinėje sistemoje. Interneto svetainėje www.antstoliai.lt skolininkai ir išieškotojai galės susipažinti su byla, matys kada ir kokius veiksmus atliko antstolis. Prisijungti prie svetainės bus galima per elektroninę bankininkystę arba patvirtinus tapatybę elektroniniu ar mobiliuoju parašu.

Kai išieškomos didesnės kaip 1 tūkst. eurų skolos, dokumentai siunčiami paštu ir įteikiami asmeniškai, informuojant, kad vėlesni dokumentai bus siunčiami elektroninių ryšių priemonėmis.

Nuo kitų metų pradžios įsigalios Civilinio proceso kodekso pakeitimai, dar labiau išplečiantys Antstolių informacinės sistemos funkcijas. Vykdomuosius dokumentus dėl pinigų sumų išieškojimo antstoliams paskirstys ši sistema. Nebeliks „žmogiškojo faktoriaus“ skirstant vykdomųjų dokumentus antstoliams, visas to paties asmens skolų išieškojimo bylas vykdys vienas antstolis.


Šaltinis: Teisingumo ministerija