ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:09:21 7:42

Vaikų vasaros stovyklose – apie teises, pareigas ir vaiko nuomonę

Vasara – atostogų, susitikimų, žaidimų ir poilsio metas, tačiau per žaidimus ir viktorinas, vaikams būtina priminti apie jų pareigas, teises, atsakomybę. Susitikimuose su stovyklaujančiais vaikais, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio apskrities specialistai, apie tai ir diskutavo.

„Aplankėme stovyklaujančius vaikus visoje Panevėžio apskrityje. Džiaugiamės, kad vaikams užtikrinta teisė į saugų ir turiningą poilsį bei žaidimus. Net ir atostogaujant negalima pamiršti savo pareigų, saugumo ir pagarbos kitam – apie tai kalbėjomės su vaikais, o žinias pasitikrinome viktorinose“, – apie susitikimus stovyklose, pasakoja Panevėžio apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) vedėja Žaneta Ginaitė.

Šiais metais vaiko teisių gynėjai ypatingą dėmesį skiria vaiko nuomonei ir primena, kad kiekvienas turi teisę ją išsakyti, būti išklausytas.

„Vaikai puikiai žino savo teisę išsakyti nuomonę. Ir būdų, kaip tą padaryti jie išvardino daug: pasakyti, pakuždėti, nupiešti ar net padainuoti. Džiugu, kad mažieji supranta ir kam gali išsakyti savo norus, lūkesčius, svajones, net baimes. Žino kur kreiptis, jei prireiktų suaugusiųjų pagalbos“, – įspūdžiais po susitikimų su vaikais dalijosi Ž. Ginaitė.

Specialistai vaikams priminė teisę išsakyti nuomonę ir pareigą – atsakyti už ją, akcentavo pagarbą kito nuomonei ir gebėjimą ją išklausyti bei toleruoti.

Vaiko teisių gynėjų stovyklose organizuota viktorina „Teisės ir pareigos“ atskleidė, kad vaikai supranta savo teises ir žino iš kiekvienos teisės kylančiais pareigas.

„Teisė į asmeninį gyvenimą – viena svarbiausių vaikų įvardintų teisių. Jie interpretuoją ją labai įvairiai: turėti savo kambarį, bendrauti su kuo nori, daryti ką nori. Būtent apie „ką noriu“ labai daug su jais diskutavome, interpretavome kaip norai atrodo jiems, ir kokius juos mato suaugusieji, kokios galimos norų pasekmės“,  – sakė Ž. Ginaitė.

Vaiko teisių gynėjai su vaikais ne tik kalbėjosi, piešė, žaidė žaidimus, bet ir priminė apie saugų elgesį ir rūpestį vieniems kitais.


Šaltinis: Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba