ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:05:13 12:28

Balstogėje džiugino ir Vilniaus „Žalgirio” žaidimas, ir rezultatas

Evaldo Gelumbausko nuotr.

Šeštadienį kontrolinėse rungtynėse FK „Žalgiris“ 4:2 (2:1) įveikė Lenkijos čempionato lyderius Balstogės „Jagiellonia“ futbolininkus. Po dvikovos vyriausias komandos treneris Aurelijus Skarbalius ir du įvarčius pelnęs Serge‘as Nyuiadzi neslėpė pasitenkinimo pasiektu rezultatu bei žaidimo kokybe.

„Susitikome su tikrai pajėgiu, kokybišku varžovu. Mes atvykome į Balstogę norėdami sužaisti geras rungtynes ir per rinktinėms skirtą pertrauką gauti papildomų minučių aikštėje. Ir nors tai buvo draugiškos rungtynės, bet taip pat norėjome ir iškovoti pergalę. Laimėti visada yra malonu. Žinojome, kad varžovai žais kietą, fizine jėga paremtą futbolą. Buvome tam pasirengę. Priėmėme jų iššūkį, neatsitraukėme, patys žaidėme agresyviai, bet taip pat ir laikėmės savo žaidimo plano. Manau, kad tai ir lėmė mūsų pergalę. Nors rungtynes stebėjo nedidelė žiūrovų auditorija, bet jie emocingai reagavo į įvykius aikštėje, tad atmosfera stadione buvo labai gera. Smagu, kad ir man pavyko pasižymėti. Esu įmušęs galva, tačiau taip nutinka tikrai ne dažnai. Šį kartą Liviu Antalis atliko idealų perdavimą, o man tik reikėjo pataikyti į vartus“, – tikino dviem įvarčiais bei rezultatyviu perdavimu prie „Žalgirio“ pergalės Balstogėje prisidėjęs S.Nyuiadzi.

„Žalgirio“ vyriausias treneris A.Skarbalius taip pat atkreipė dėmesį ne tik į pergalę, bet ir į žaidimo kokybę. „Žiūrint į ilgalaikį procesą, geras žaidimas yra labai svarbus veiksnys. Svarbu pamatyti ir įvertinti, kas mums pavyksta aikštėje, o kas ne, kaip futbolininkams sekasi įgyvendinti mūsų susitarimus. Be abejo svarbios ir pergalės. Jos prideda komandai ir kiekvienam futbolininkui pasitikėjimo. Tad mes labai džiaugiamės, kad šiandien ne tik gerai žaidėme, bet ir laimėjome, – teigė A.Skarbalius. – Rungtynių pradžioje mums prireikė laiko, kad apsiprastume su arena, aikštės danga, nes po ilgos pertraukos vėl žaidėme ant natūralios vejos. Varžovai iš pradžių buvo staigesni ir greitesni. Bet atrėmę jų lengvą šturmą pradėjome žaisti savo žaidimą, labai sėkmingai iš gynybos pereidavome į puolimą, o žaidimo kokybė buvo pakankamai aukšta. Po pertraukos šeimininkai atliko kelis keitimus, mes taip pat išleidome į aikštę „Žalgiris B“ komandos futbolininkus, tad gal ir dėl tų permainų rungtynių pabaiga nebuvo labai kokybiška. Vis dėlto, galiu tik pasidžiaugti, kad kai varžovai sušvelnino santykį 2:3 mes nepasimetėme, surengėme kelias geras atakas, įmušėme ketvirtą įvartį ir įtvirtinome pergalę.“

Evaldo Gelumbausko nuotr.

Šiose rungtynėse žalgiriečiai išmėgino ir taktinį žaidimo du dviem puolėjais modelį. Nors Tomašas Malecas ir Louisas Ogana įvarčių nepelnė, tačiau A.Skarbalius teigiamai įvertino taktinį eksperimentą. „Esu labai patenkintas abiejų puolėjų bendradarbiavimu, ir ne tik atakoje, bet ir gynyboje. Jie labai daug prisidėjo prie bendro komandos žaidimo ginantis. Kita vertus, matome kokį fizinės jėgos užtaisą mes turime su dviem puolėjais, kaip galingai galime išeiti į ataką. Tiesa, dar reikia gerinti tam tikrus žaidimo aspektus, bet šiaip esu patenkintas matytu vaizdu. Ir tie keturi pelnyti įvarčiai yra visų žaidėjų nuopelnas, juo labiau, kad progų susikūrėme gerokai daugiau. Būtent tai ir buvo pagrindinis treniruočių akcentas – gerinti puolimą, pavojingų progų sukūrimą ir jų realizavimą. Tai, kad žaisdami prieš gerą komandą mes ne tik kūrėme  progas, bet ir pelnėme keturis įvarčius rodo, kad mūsų darbas treniruotėse duoda vaisių“.

Evaldo Gelumbausko nuotr.

Balstogės stadiono veją išmėgino ir keturi „Žalgiris B“ komandos žaidėjai. Startinėje sudėtyje rungtynes pradėjęs 19-metis Edvinas Morinas aikštėje praleido 61 minutę, 20-mečiai Artūras Lukša ir Arminas Čivilis žaidė nuo antro kėlinio vidurio, o 16-metis Patrickas Jorgensenas į aikštę įžengė jau po ketvirtojo įvarčio. Pasak A.Skarbaliaus, jaunieji žalgiriečiai gavo vertingos patirties. „Tai yra komandos kūrimo proceso dalis. Norime, kad ir jauni futbolininkai gautų savo dalį minučių rungtynėse su aukšto lygio priešininku. Žaidimo patirtis tokiame stadione, su labai rimtais varžovais yra tiesiog neįkainojama. Aišku, buvo šiek tiek sumaišties, bet mes galėjome sau tai leisti, nes turėjome persvarą ir tai pasiteisino“, – konstatavo 44 metų futbolo specialistas.

Šaltinis: Vilniaus „Žalgiris”