
Tarp šio ir ano pasaulio. Kas gi yra jau Ten, o kas dar Čia? Sunku aiškiai apibrėžti ir suformuluoti. Viskas vystosi savaime. Pirmasis darbas „Ožys“ gimė, kai parodos autorių apgavo kaimynas, pažadėjęs nušienauti žolę.
Kiti trys darbai „Klynas“, „Plakimas“ ir „Kaulas“ yra apie fizines bausmes. Jos yra įmanomos tik šiame pasaulyje. Kadangi be kūno negalime jausti fizinio skausmo. Pats skausmas nieko negydo ir nieko neišperka, neišsprendžia. Jis yra beprasmis, bukas ir kartu labai aštrus bei gniuždantis.
Darbai „A komanda“, „Iki dugno“ ir „Išgertuvės“ šiek tiek iliustruoja posakį, kad rojuje yra geras klimatas, o pragare įdomi ir linksma kompanija. Kam gi gali būti įdomu puotauti su niekada nenusižengusiais teisuoliais?
Kas gi yra tarp šio ir ano pasaulio, kas yra dar Čia, o kas jau Ten? Į šį klausimą parodos autorius kol kas neturi atsakymų. Šie ieškojimai atsispindi darbuose „Raguotis“, „Į beždžionę“ ir „Sumedėjęs“. Tai trys tarpinės stotelės, stadijos tarp žmogiškosios, velniškosios, gyvuliškosios“ ir augališkosios esaties arba būvio.
„Mediumas – tai tas ryšininkas tarp Čia ir Ten, tarp šio ir ano pasaulio“, – sako R. Averincevas.
Averincevas (g. 1981) yra baigęs Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto tapybos specialybę ir įgijęs bakalauro laipsnį. Jis yra surengęs trylika personalinių parodų, dalyvavęs pleneruose ir savo darbus eksponavęs grupinėse parodose.
Parodos organizatorius: I. Mikuličiūtės galerija
Paroda veikia: 2023 08 23 – 09 12
Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus
ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Vydūno al. 2, Kaune.
Papildoma informacija teikiama: tel. +370 672 807 67
Maloniai kviečiame atvykti.
Susijusios naujienos
„Keliauk Lietuvoje“ vadovė Olga Gončarova. Kaip masiniai renginiai Lietuvoje keičia turizmo veidą?
Tęsiasi akcija „Padovanok Panevėžiui tiek medelių, kiek miestui metų“
Istorinis pripažinimas: Kauno tarpukario architektūra įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą
Taip pat skaitykite
Aktualijos
Verslas
Laisvalaikis
Teisė
Mokslas
Gyvenimo būdas