ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:09:29 2:04

150 valandų daugiau saulės nei Lietuvoje: 4 priežastys, kodėl šią vasarą verta aplankyti Egiptą

Dažniausiai Egiptas laikomas žiemos kryptimi, į kurią keliautojai vyksta spalio-balandžio mėnesiais. Tačiau šioje šalyje galima apsilankyti ir vasarą: oras nedaug kuo skiriasi nuo Pietų Europos per pastarąsias vasaras, kai temperatūra Italijoje ir Prancūzijoje siekė beveik 40 laipsnių. Egipte karšta, bet sausiau, todėl čia malonu net ir vasaros mėnesiais.

Ilgesnės dienos, šilti vakarai ir vanduo, daugybė įspūdingų vandens pramogų, mažiau žmonių, geresnės viešbučių kainos ir švieži sezoniniai vaisiai – pagrindinės priežastys, kodėl verta vykti į Egiptą saulėtais liepos-rugsėjo mėnesiais.

Sabina Saikovskaja, kelionių organizatoriaus Join UP! Baltic generalinė direktorė, kuri kelerius metus gyveno Egipte, sako, kad vasara yra jos mėgstamiausias sezonas Egipte. „Kai pirmą kartą nuvykau į Egiptą vasarą, maniau, kad bus labai karšta ir nepatogu. Tačiau pragyvenusi čia kelerius metus ir palyginusi visus metų laikus, galiu pasakyti, kad vasara Egipte man yra pats žaviausias metas. Vakarais, kai iš lėto leidžiasi saulė, niekada nebūna šalta. Galima išeiti į gatves, apžiūrėti vietines turgavietes ir įspūdingas mečetes, pasimėgauti naktiniu gyvenimu, pasėdėti jaukiose kavinėse, parūkyti kaljaną, išgerti egiptietiškos kavos, dar vadinamos turkiška kava, ir pažinti vietinę kultūrą bei tradicijas.“

4 dalykai, kuriuos Egipte galima patirti tik vasarą.

  1. 150 valandų daugiau saulės nei Lietuvoje

Vasaros metu čia būna 150 valandų daugiau saulės nei Lietuvoje. Egipte, vasarą dienos šviesa 4 valandomis ilgesnė nei žiemą. Vieną kelionę į Egiptą vasarą galima palyginti su dviem kelionėmis žiemą. Karščiausia būna apie 13 valandą, o iki to laiko galima daug ką nuveikti. Saulė pateka 5 val. ryto, o iki 6 val. ryto jau galima maudytis, nes vanduo iki to laiko įšyla iki 22-25 °C. Prieš akis – daugiau nei 12 šviesių paros valandų, per kurias galėsite pailsėti ir atrasti naujas Egipto savybes. Dar vienas vasaros atostogų kurorte privalumas – šilti vakarai. Galima skirti daugiau laiko pasivaikščiojimams ir linksmiems paplūdimio vakarėliams.

  1. Pasinerkite į nepamirštamas vandens pramogas

Vandens temperatūra jūroje vasarą gali siekti 29-30 °C – puikus metas atostogoms su mažais vaikais, vandens sportui ir Raudonosios jūros tyrinėjimui. Žiemą, dėl šalčio, daugelis žuvų rūšių nepasirodo, tačiau vasarą, kai vanduo šiltesnis, Raudonoji jūra atgyja visu grožiu, todėl nardymas tampa dar įspūdingesnis. Vasarą čia žydi planktonas, plaukioja mantos ir vėžliai. Netoli Ras Mohammedo nacionalinio parko kasmet, vasarą, galima išvysti unikalų reiškinį, trunkantį vos kelias dienas – papūgų rūšies žuvis.

Nardymas jūroje gali tapti geriausia šios vasaros patirtis kiekvienam keliautojui. Be to, tai geras metas mokytis nardyti, nes vanduo šiltesnis.

Geriausios nardymo vietos Sinajaus pusiasalyje:

„Wreck SS Thistlegorm”: viena geriausių vietų pasaulyje, kurioje galima nardyti pro laivų nuolaužas

Ras Mohammed — saugomas jūrų parkas, kuriame atsiveria įspūdingi povandeninio pasaulio vaizdai. Galima pamatyti būrius kūjagalvių ryklių, baltųjų rifinių ryklių ir barakudų, laivų nuolaužas ir povandeninius kanjonus.

Tirano sąsiaurio rifai: koralai ir įspūdingos Gorgonijos.

Dahabas – daugiau kaip 30 nardymo vietų, kai kuriose iš jų galima nardyti iki 200 m gylyje. Dahabas taip pat laikomas viena geriausių pasaulio vietų, kur galima užsiimti jėgos aitvarų ir burlenčių sportu. Akabos įlankos pakrantėse susidaro vėjo tunelis, kuriame vėjas pučia 75 % dienų per metus.

  1. Paragaukite sezoninių vaisių, įskaitant ir sultingus mangus

Egiptas garsėja įvairiais ir sultingais vaisiais, o vasara – puikus metas mėgautis šviežiais vitaminais. Birželio-rugsėjo mėnesiais Egipte gausu prinokusių vaisių: papajų, opuncijų, vynuogių, figų, datulių, arbūzų ir mangų. Saldūs ir gaivinantys arbūzai padės įveikti vasaros karščius. O mangai Egipte nuo birželio iki lapkričio mėn. būna patys populiariausi, jie laikomi vienu mėgstamiausių vaisių. Egzistuoja įvairios mangų rūšys – skirtingų dydžių, spalvų ir skonių, tačiau jais geriausia mėgautis vasarą, kuomet jie šviežiai nuskinti.

  1. Mėgaukitės geriausiais viešbučiais puikiomis kainomis

Gegužės-rugsėjo mėnesiai Egipte nėra sezono metas, kas reiškia, kad kainos vasaros laikotarpiu yra mažesnės. Keliautojai gali rasti laisvą vietą mėgstamame viešbutyje puikiomis kainomis. Vasarą Egipte būna mažiau keliautojų. Gidai, atstovai, parduotuvių pardavėjai ir viešbučių darbuotojai nėra labai užimti ir gali sutelkti dėmesį į puikų aptarnavimą. Be to, ekskursijose būna mažiau žmonių, o tai reiškia, kad liks daugiau laiko viską pamatyti ir padaryti įspūdingų nuotraukų.

Kelionių organizatorius Join UP! organizuoja keliones į Egiptą vasarą iš kitų šalių jau nuo 2014 m.  O iš Lietuvos, keliones į Šarm aš Šeichą, kelionių organizatorius Join UP! Baltic, su tiesioginiu skrydžiu, siūlo pirmą šios vasaros sezoną. Skrydžius vykdo Ukrainos oro linijų bendrovė „SkyUp Airlines”.