ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:09:27 9:08

Vilnius rengia šaltibarščių festivalį: miestas nusidažys rožine spalva

Vilnius nusidažys tradicine lietuviškų šaltibarščių spalva – birželio 10 d. bus švenčiama jų diena.  Didžiausias renginys visą dieną vyks aplink Tymo turgų, o šia proga įvairūs miesto restoranai, barai, ekskursijų ir aktyvių pramogų organizatoriai surengs tikrą rožinę fiestą. Vilniečių ir miesto svečių lauks daugiau nei 80 partnerių veiklų, o drąsiausieji galės susirungti įvairiose rungtyse. Renginio organizatoriai tikisi, kad „Pink soup fest“ (liet. „Šaltibarščių festivalis“) taps kasmetine tradicija ir visą miestą įtrauks į pramogas, o ateityje šis festivalis į Vilnių pakvies dar daugiau svečių iš užsienio. 

 

Kuria naują tradiciją 

Rožiniu festivaliu „Pink soup fest“ vilniečiams ir miesto svečiams siekiama pristatyti gastronominį miesto paveldą, kuris šventės proga sužibės naujomis spalvomis. Nors atrodo, kad šaltibarščių receptą kiekvienas lietuvis moka mintinai, įvairių ingredientų variacija leidžia net ir rimčiausiems šalies virtuvės šefams improvizuoti bei pasiūlyti vis kitokią tradicinės sriubos versiją. Pasak Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės,  šis renginys padės iš naujo atrasti šaltibarščius ir ne vieną jų paruošimo būdą.  

 

„Šaltibarščių festivalis – tai puiki proga švenčiant Vilniaus 700 metų jubiliejų atsigręžti į sostinėje veikiančias gastronominių patirčių vietas ir išbandyti naujus tradicinio patiekalo variantus. Šaltibarščiai turi net spalvos pavadinimą, todėl pasirinkę ryškų festivalio formatą, norime kurti naują tradiciją – pradėti vasarą linksmai ir nuotaikingai. Ši sriuba, būdama vienu mėgstamiausių patiekalų Lietuvoje, nusipelnė jai skirtos šventės. Juo labiau, kad kalbos apie šaltibarščius dėl išskirtinio skonio ir neįprastos spalvos vis plačiau sklinda svetur. Labai džiaugiamės prisidėjusių partnerių gausa – tik visi kartu galime sukurti tikrą miesto festivalį, tad kiekvieno indėlis labai svarbus, o partnerių įvairovė padės sukurti dar šventiškesnę festivalio atmosferą visame mieste“, – sako I. Romanovskienė.  

 

Renginio kulminacija – didžiulė šaltibarščių fiesta  

Šaltibarščių festivalis, apjungsiantis gastronomiją, įvairiausias pramogas, kultūrą ir meną, Vilniuje bus suskirstytas į kelias skirtingas veiklos sritis. Prie festivalio jungiasi daugiau nei 80 partnerių. Savo šventinius pasiūlymus pristatys restoranai, barai, viešbučiai, muziejai, ekskursijų ir kitų pramogų organizatoriai. Šventės metu įvairias veiklas siūlys ir mieste veikiančios įmonės, kurios padės pažinti bei iš naujo atrasti tradicinį patiekalą. Į šaltibarščių karštinę prisijungs visi – nuo kepyklėlių iki kvapų profesionalų ir meno galerijų. O įvairios aktyvios veiklos neapsiribos tik ekskursijomis – bus galimybė pašokti diskotekose, užsiimti joga ar kitu sportu. Atvykstantiems miesto svečiams rožinius pasiūlymus ruošia ir sostinės viešbučiai. 

 

Dar vienas svarbus renginio tikslas – atskleisti lietuvišką šaltibarščių kultūrą mene. Šios užduoties imsis dvi menininkės, pristatysiančios savo išskirtinius kūrinius, kurie papuoš miesto erdves.  

 

Centrinė  renginio vieta – didžiulė festivalio erdvė, kuri tęsis nuo Barbakano kalno iki Kūdrų parko. Joje norintieji galės išbandyti čiuožyklą nuo kalno į didžiulį dirbtinį šaltibarščių dubenį, vyks gražiausio rožinio kostiumo rinkimai, veiks zona vaikams su batutais, poilsio erdvė Kūdrų parke ir, žinoma, maisto vagonėliai, pardavinėsiantys šaltibarščius Tymo turgaus erdvėje. Vakare renginio dalyvių lauks išskirtinis Leono Somovo koncertas, kuriame išgirsime šokti kviesiančių kūrinių programą.  

 

 


Šaltinis: Vilniaus miesto savivaldybė