ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:03:22 8:08

Stalo žaidimo pristatymo renginys „Išvaikščioti Lietuvą“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus

ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Vydūno al. 2, Kaune,

 

Kovo 9 d., ketvirtadienį, 17.30 val.

kviečiame į renginį „Išvaikščioti Lietuvą”, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai! Renginio metu pristatysime dar visiškai naują, kol kas netiražuotą, didžiajam startui ir Jūsų visų verdiktui parengtą stalo žaidimą „Kauno gatvėmis“.

Renginyje dalyvaus stalo žaidimo kūrėjai Aušrinė, Mantas ir Saulė Mikulevičiai, jie maloniai pasidalins savo patirtimis nuo idėjos iki jos realizavimo: išgirsime, kaip gimė mintis išvaikščioti Lietuvą, kokia buvo pradžių pradžia dar 2016 m., su kokiais iššūkiais susidūrė kūrybinio proceso metu. Taip pat turėsime galimybę pažaisti šį stalo žaidimą, patikrinti savo žinias apie Kauną: jo istoriją, architektūrą, asmenybes, pasivaikščioti gatvelėmis, atrasti galbūt dar nepažintus skersgatvius ir… laimėti prizą!

Apie žaidimą „Kauno gatvėmis”

„Viskas prasidėjo 2016-aisiais prieš Kovo 11-ąją. Ieškant būdų, kaip įdomiau paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kilo mintis surengti eiseną, išvaikščiojant žodžio „Lietuva” kontūrą Kauno miesto žemėlapyje. Šiam tikslui reikėjo sudaryti gatvėmis besidriekiantį maršrutą, kurį atrasti buvo sudėtingiau, nei manyta. Nors maršruto paieškos užtruko, sumanymo įgyvendinimą išgelbėjo idėjos autoriaus dukra Saulė, parodžiusi pieštuku apvedžiotas Kauno gatves… Dvejus metus iš eilės organizuota Kovo 11-osios eisena atnešė daug malonių emocijų eisenos ir dalyviams, ir praeiviams. Po kiek laiko įvyko ir paroda, kurioje buvo demonstruojamas didelis plakatas su žodžio „Lietuva” maršrutu ir eisenos fotografijomis.

Paroda-stendas buvo pristatyta 2017 m. Vytauto Didžiojo karo muziejuje, o 2018 m. – Įgulos bažnyčioje. Šie įvykiai padėjo regztis stalo žaidimo idėjai, kurią įgyvendinti ėmėsi visa šeima. Žaidimo kūrimo procesas tapo nuotykiu, atnešusiu daug nuoširdžių akimirkų – susibūrę mes ir piešdavome, ir draugiškai ginčijomės. Kiekvienas mūsų susibūrimas žadino svajones ir kūrybos džiaugsmą, skatino geriau pažinti ir didžiuotis mūsų gimtuoju miestu, vertinti laiką, praleistą kartu su šeima. Tikimės, kad šis žaidimas suburs šeimas, draugus bei bendraminčius ir padės atrasti susivienijimo teikiamą džiaugsmą!”

Trumpai apie autorius:

Mantas Mikulevičius – menininkas, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, visuomenininkas. Idėjos autorius, vystytojas ir pagrindinis įkvėpėjas, jo nesenkanti energija lydėjo visą kūrybos procesą (išsilavinimas – edukologijos magistras).

 

Vytenis Mikulevičius – VDA absolventas, tapytojas. Žaidimo lentos meninės vizualizacijos kūrėjas ir įgyvendintojas, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Vienoje (Austrija) (išsilavinimas – tapybos magistras).

 

Liepa Mikulevičiūtė – Bristolyje (Anglija) švietimo srityje dirbanti karjeros specialistė. Projekto testuotoja, techninių sprendimų ir patobulinimų iniciatorė ir įgyvendintoja (išsilavinimas – verslo ir renginių organizavimo bakalauras (Vakarų Anglijos universitetas)).

 

Saulė Mikulevičiūtė – VDA grafinio dizaino ketvirtakursė. Ji – Lietuvos vardo Kauno žemėlapyje atradėja, grafinių sprendimų ir maketavimo autorė.

 

Aušrinė Mikulevičienė – žmona ir mama, dirbanti medicinos srityje. Projekto redaktorė ir galutinio žaidimo išleidimo į gyvenimą logistikos ir techninių sprendimų organizatorė (išsilavinimas – verslo administravimo magistras).

 

Renginys nemokamas.

 

Papildoma informacija teikiama: tel. +370 672 807 67

 

Renginio metu bus fotografuojama. Nuotraukos gali būti naudojamos renginiui viešinti socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.

 

 

Maloniai kviečiame atvykti.