ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:06:01 7:43

Pradėjus veikti naujai Tax free sistemai, e. būdu jau deklaruota per 2 mln. eurų PVM

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir Lietuvos muitinė informuoja, kad nuo spalio 1 d., kai PVM grąžinimo užsienio keleiviui (Tax free schema) deklaracijas prekybininkai ir tarpininkai pradėjo teikti e. būdu, jau gauta daugiau nei 40 tūkst. deklaracijų. Deklaruota daugiau nei 2 mln. eurų PVM, o pardavėjai užsienio keleiviams jau grąžino apie 868 tūkst. eurų.

Dažniausiai deklaracijų sulaukiama dėl PVM grąžinimo, kai prekes įsigijo Baltarusijos (86 proc.), Izraelio (4 proc.), Ukrainos (3 proc.) gyventojai. Daugiausia prekių įsigyjama ir deklaracijų gaunama penktadieniais ir šeštadieniais“ , – sako VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pridurdamas, kad daugiau nei pusę (53 proc.) įsigytų prekių per Lietuvos muitinės postus užsienio keleiviai išgabena prekių įsigijimo dieną.

VMI duomenimis, dažniausiai užsienio keleiviai Lietuvoje įsigyja aprangos, avalynės ir aksesuarų, buitinės technikos, kompiuterių įrangos, laikrodžių ir juvelyrikos, maisto prekių. Vidutinė įsigyjamų prekių vertė su PVM – apie 348 eurai, didžiausia – 47,9 tūkst. eurų.

Susigrąžinti PVM už Lietuvoje įsigytas ir iš ES teritorijos per 3 mėn. išgabentas prekes, kurios atitinka Vyriausybės nutarime nustatytus reikalavimus1, gali užsienio keleiviai, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta nėra ES. Įsigytų prekių vertė (įskaitant PVM), nurodyta vienoje deklaracijoje, turi būti ne mažesnė kaip 40 eurų. Daugiau informacijos apie PVM grąžinimą užsienio keleiviams, taip pat atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus rasite čia.

VMI primena, kad nuo spalio 1 d. PVM grąžinimo užsienio keleiviui deklaracijų duomenys yra teikiami tik e.būdu. Tokiu būdu užtikrinamas prekių išvežimo iš ES teritorijos atsekamumas, o užsienio keleiviui suteikiamos kokybiškos paslaugos. Deklaracijos mokesčių administratoriui teikiamos naudojantis žiniatinklio paslauga, t. y. pateikiant XML formato PVM grąžinimo deklaracijos duomenų rinkmeną. Rinkmenos struktūros aprašas skelbiamas VMI interneto svetainėje. Jei nėra galimybės teikti informacijos e. būdu, galima naudotis kitų asmenų, kurie užsiima PVM grąžinimo užsienio keleiviams tarpininkavimu, paslaugomis.

Primenama, jog konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos paskambinus 1882 (+370 5 260 5060) ar e.būdu per Mano VMI, nuotolinės paslaugos – telefonu 8 5 2191 777. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – tik su išankstine rezervacija.

1Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 13 d. nutarimas Nr. 899 „Dėl pridėtinės vertės mokesčio grąžinimo užsienio asmenims, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta nėra Europos Sąjungos teritorijoje“.


Šaltinis: VMI