ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:09:27 9:51

Kaip pradėti verslą dar mokyklos suole: specialus Inovacijų agentūros puslapis moksleiviams 

Tyrimas rodo, jog reikšminga dalis Lietuvos 9-12 klasių moksleivių norėtų pradėti savo verslą, tačiau didžiąją dalį stabdo baimė patirti nesėkmę. Inovacijų agentūra, siekdama padėti išspręsti šią problemą, sukūrė specialų puslapį moksleiviams, skirtą supažindinti su verslo kūrimo etapais bei padrąsinti moksleivius savo idėjas paversi verslu.

Naujame puslapyje moksleiviai ras glaustai pateiktą informaciją, patarimus ir visus Inovacijų agentūros įrankius, galinčius padėti pagilinti verslumo žinias ar įsteigti savo įmonę. 

Džiugu, jog talentingi šalies moksleiviai turi daugybę verslo idėjų – šiame etape labai svarbu moksleivius padrąsinti bei suteikti jiems patrauklias sąlygas kuo ankstesniame amžiuje išbandyti verslininko vaidmenį“, – sako Patricija Reut, Inovacijų agentūros Bendrųjų verslo kompetencijų departamento vadovė. 

Kaip parodė pernai ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto atlikta 9-12 klasių šalies moksleivių apklausa, 34 proc. moksleivių norėtų sukurti savo verslą, dar 30 proc. – dirbti sau, kaip laisvai samdomi specialistai ar pagal individualios veiklos pažymėjimą. Vis tik, net 44 proc. respondentų verslą kurti stabdo baimė patirti nesėkmę. 

Naujoje Inovacijų agentūros „Drąsiau į verslą“ svetainėje, kuri pasiekiama adresu http://drasiauiversla.lt/ moksleiviai ras žingsnis po žingsnio aprašytus verslo kūrimo etapus – svarbiausią informaciją ir patarimus, ką reikia apgalvoti prieš pradedant verslą. Turinys apima informaciją nuo verslo idėjos sukūrimo iki finansavimo ar naujų galimybių paieškos. Pasisemti motyvacijos moksleiviai galės iš kitų moksleivių-verslininkų, kurių sėkmės istorijas taip pat ras šiame puslapyje.  

Kai dar esi moksleivis, mintis apie verslo kūrimą, gali gąsdinti, todėl visų pirma siekiame moksleivius padrąsinti, supažindinti su verslo kūrimo procesu bei motyvuoti išdrįsti realizuoti savo idėjas. Kiekvienais metais kartu su 9-12 klasių moksleiviais atrandame šimtus skirtingų verslo idėjų – nuo savo bendruomenės problemų iki globalių sprendimų. Svarbu, jog moksleiviai, susidūrę su verslo kūrimo iššūkiais ar nežinantys nuo ko pradėti, visuomet žinotų, kad gali kreiptis ir nemokamai konsultuotis su Inovacijų agentūros specialistais“, – kalba P. Reut. 

Inovacijų agentūra jau ilgus metus siekia skatinti moksleivių verslumą bendradarbiaudama su „Lietuvos Junior Achievement“. Pernai  Inovacijų agentūra inicijavo „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamos praktinės verslumo ugdymo programos „accelerator_x“ įgyvendinimą visos Lietuvos mastu, o šiemet taip pat tęsia bendradarbiavimą – tikimasi, jog iki metų pabaigos programoje dalyvaus 1,5 tūkst. moksleivių, kurie įsteigs 400 mokomųjų bendrovių. Pernai šioje programoje dalyvavo beveik 3,2 tūkst. jaunuolių iš daugiau nei 100 mokyklų, kurie įkūrė daugiau nei 800 mokomųjų bendrovių.