ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2022:12:05 11:31

Ukrainos energetikos sektoriui jau suteikta paramos už 3 mln. eurų, organizuojama dar už 2 mln.

Lietuvos energetikos įmonės ir organizacijos Ukrainos energetikos sektoriaus remontui ir atstatymui jau suteikė specializuotos paramos už beveik 3 mln. eurų. Šiuo metu derinamasi dėl dar 2 mln. vertės paramos karo paveiktam Ukrainos energetikos sektoriui. 

Daugiausiai tai – elektros pastočių ir dujotiekių remontui skirta įranga, elektros generatoriai, kuras. Šilumos sektoriui perduoda suvirinimui reikalinga įranga, baterijos, sklendės ir gesintuvai.

“Rusija sąmoningai naikina Ukrainos energetikos infrastruktūrą: mūsų žiniomis, 40 proc. infrastruktūros yra sugadinta – tai yra daugiau nei 400 kritinės paskirties objektų visoje Ukrainoje, – sakė energetikos ministras Dainius Kreivys. – Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kurioje vis dar galima rasti Ukrainos energetikos sektoriuje naudojamos sovietinio tipo įrangos, tad nuo karo pradžios nuolat palaikome ryšį su kolegomis Ukrainoje ir organizuojame paramos tiekimą pagal ukrainiečių suformuluotą poreikį“.

Pasak D. Kreivio, Lietuvos energetikos įmonės labai aktyviai telkiasi ir bendradarbiauja tarpusavyje, o komplektuojant reikalingą paramą, prisideda ir privačios organizacijos ar fizinių asmenų grupės.

Nuo karo Ukrainoje pradžios organizuotas 12 įvairaus galingumo generatorių perdavimas, per 130 tonų kuro gabenimas, perduota didžioji dalis iš 550 tonų gaisrų gesinimui reikalingo putokšlio. Šiuo metu organizuojamas įvairaus galingumo 250 transformatorių ir 160 generatorių transportavimas.

Lietuvos energetikos bendrovių darbuotojai prisideda ir asmeniškai, priimdami „Ukrenergo“ darbuotojus bei jų šeimas, rasdami jiems apgyvendinimą, darbus, ugdymo įstaigas.

Energetikos ministerija dėkoja už ukrainiečiams suteiktą paramą bendrovėms „Amber Grid“, IAE,  „Litgrid“, ESO, „Ignitis“,   „Vilniaus šilumos tinklams“, „Kauno energijai“  ir Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijai.   Organizuodamos paramos perdavimą energetikos įmonės bendradarbiauja su „Blue Yellow“ .

 


Šaltinis: Energetikos ministerija