ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:11:30 12:59

Kaip atrodo „Diena su teisėju?“

Ką veikia teisėjas? Kaip atrodo jo darbo vieta? Kaip vyksta pasiruošimas bylų nagrinėjimui? Darbų padalijimas? Naujausios teisinės informacijos paieška? O bendravimas tarp kolegų?

Atsakymus į visus šiuos klausimus ir dar daugiau turėjo galimybę gauti su Kauno apylinkės teismo pirmininku Arūnu Purvainiu, Kauno apylinkės teismo pirmininko pavaduotoja Vaida Motiejūniene ir Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Vita Padriezaite visą darbo dieną praleidusios Vytauto Didžiojo universiteto 2-ojo kurso studentė Greta Volkavičiūtė ir Kauno Kolegijos 1-ojo kurso studentės Miglė Milčiūtė ir Rusnė Sipavičiūtė.

Kauno apylinkės teismo pirmininkas Arūnas Purvainis pažymėjo, kad atvykusios studentės turėjo unikalią galimybę iš arčiau pamatyti įtemptą teisėjo darbotvarkę, o dvi iš projekto dalyvių galėjo susipažinti ir su administracinio teismo darbo užkulisiais. „Neabejotinai gautas rezultatas – nuteikiantis optimistiškai, kadangi studentės pasižymėjo aukšta motyvacija bei natūraliu domėjimusi ne tik teisėjo darbu, bet ir darbų pasidalijimu tarp teisėjo komandos narių, teismo personalo užduotimis, o tai leidžia pagrįstai tikėtis, kad ateityje teismas turės galimybę personalo gretas, o gal net ir teisėjų gretas, papildyti jaunaisiais teisininkais, kurie dar studijų metu iš arti susipažino su teismo veikla“ – teigė A. Purvainis.

Kokie studenčių įspūdžiai? Paprašius studenčių pakomentuoti jų dieną, praleistą su teisėju, Miglė Milčiūtė teigė, kad „tai buvo puiki proga pamatyti kas vyksta už uždarų durų, iš arčiau susipažinti su šiuo darbu ir suprasti, kad tai – darbas pilnas netikėtumų“, tuo tarpu Rusnė Sipavičiūtė aptardama savo įspūdžius pažymėjo, kad nesitikėjo, jog sutikti teisėjai bus tokie malonūs ir „žmogiški“ ir tikino, kad dar kartą sudalyvautų panašiame projekte, jei tik pasitaikytų proga, kadangi sužinojo daug naujų dalykų apie teismo veiklą ir jo „vidinį gyvenimą“.

Esu labai dėkinga Teismo pirmininkui Arūnui Purvainiui už įdomią ir informatyvią dieną teisme. Teisės studentui išgirsti apie darbą teisme iš jame dirbančių žmonių yra labai naudinga, norint pradėti savo, kaip teisininko, karjerą. Man tai paliko nepamirštama įspūdį“, savo patirtimi pasidalijusi teigė Greta Volkavičiūtė.

Atsisveikindamas su projekto dalyvėmis teismo pirmininkas Arūnas Purvainis kiekvienai jų įteikė atminimo dovanėles, palinkėjo sėkmės ir pakvietė atlikti praktiką teisme.


Šaltinis: Kauno apylinkės teismas