ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:09:29 1:42

Lietuvos policijos ir Aplinkos ministerijos akcija vairuotojams: išdalinti šimtai viešojo transporto bilietų, patikrinta automobilių tarša ir sulaikytas neblaivus vairuotojas

Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos policija pradėjo ruoštis rugsėjo 22-ajai – Dienai be automobilio – ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose stabdė automobilius bei kvietė vairuotojus keliauti aplinkai draugiškais būdais. 

Pareigūnai trečiadienio rytą vairuotojus stabdė Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, kvietė juos ketvirtadienį sėsti į nemokamą viešąjį transportą, o taip pat dovanojo viešojo transporto bilietus būsimoms kelionėms.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas kartu su Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojais Kaune tikrino ir automobilių taršą. Vienas iš patikrintųjų viršijo leistiną taršos ribą.

„Matėme, kad vairuotojus tokia akcija maloniai nustebino, daugelis su šypsena priėmė dovanojamus viešojo transporto bilietėlius ir atšvaitus. Galbūt su šia akcija gyventojų įpročių ir nepakeisime, bet tikime, kad vairuotojai dalinsis įspūdžiais su draugais ir artimaisiais ir bent rytoj nuspręs automobilius palikti namuose“, – sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Reido metu Vilniuje taip pat buvo pagautas neblaivus vairuotojas, įpūtęs beveik 2 promiles.

Toks reidas Lietuvoje organizuojamas pirmą kartą ir juo siekiama paskatinti vairuotojus keisti įpročius bei paraginti į darbą ar susitikimus vykti autobusu, troleibusu, rinktis kelionę dviračiu, paspirtuku, pėsčiomis.

Ši akcija yra vienas iš rugsėjo 16 – 22 d. vykstančios Europos judumo savaitės renginių. Šią savaitę Europos Komisija skatina gyventojus pamiršti savo automobilius ir keliauti aplinkai draugiškais būdais.

Šiemet į Europos judumo savaitės renginius įsitraukia bene 3 tūkst. miestų iš Europos ir tokių šalių, kaip Japonija, Kosta Rika, Argentina, Pietų Korėja ir pan., prie jos šiemet jungiasi ir virš 40 Lietuvos miestų.

 


Šaltinis: Aplinkos ministerija