ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2022:10:02 7:19

Joanos Daunytės koncertas, skirtas M. K. Čiurlionio 147-osioms gimimo metinėms

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus
M. K. Čiurlionio namai-muziejus, M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai,

rugsėjo 15 d., ketvirtadienį, 17.30 val.

kviečia į Joanos Daunytės koncertą, skirtą M. K. Čiurlionio 147-osioms gimimo metinėms.

Koks buvo ir kaip skambėjo pasaulis, kuriame gyveno M. K. Čiurlionis? Koncerte girdėsite Joanos kompaktinėje plokštelėje įamžintas M. K. Čiurlionio fortepijoninių kūrinių aranžuotes arfai. Jas palydės kompozitoriaus amžininkų prancūzų Henriette Renié, Gabrielio Fauré, Carloso Salzedo, Marcelio Tournier‘io kūriniai.

Aranžuoti Čiurlionio kūrinius arfai – sena Joanos kūrybinė svajonė, kurios įgyvendinti ėmėsi dar studijuodama užsienyje. „Šis kūrybinis sumanymas brendo jau seniai. Norėjosi praplėsti arfos repertuarą lietuviška kūryba. Studijų metais būdama toli ir dažnai ilgėdamasi Lietuvos, ryžausi aranžuoti M. K. Čiurlionį. Jo ankstyvoji kūryba labai artima arfos instrumentui, todėl manau, jei aplinkoje, kurioje jis gyveno, būtų buvęs šio instrumento atstovas, turėtume gausybę šio genialaus kompozitoriaus kūrinių arfai”, – apie gimusią idėją aranžuoti M. K. Čiurlionio ankstyvuosius kūrinius pasakojo atlikėja J. Daunytė.

Čiurlionio kūrybos žinovas ir tyrinėtojas profesorius Vytautas Landsbergis plokštelės išleidimui skirtame komentare pastebėjo, kad muzikos pasaulyje arfa – ypatingas instrumentas, atėjęs iš laikų, kai lanko styga dar nebuvo pamiršusi skambėti. „Tai supratau klausydamas Joanos įrašyto M. K. Čiurlionio. Jo paveiksluose kur ne kur gamtos formose šmėkšteli arfos kontūras arba siluetas. Tai ženklas, kad viskas yra muzika“, – kompaktinės plokštelės anotacijoje teigė prof. V. Landsbergis.

Įėjimas nemokamas.

Papildomą informaciją teikia: Aušra Sedlevičiūtė tel: 8 675 889 31