ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2022:11:26 2:54

Kaip tinkamai prižiūrėti batus, kad jie tarnautų ilgiau?

Mūsų avalynė yra veikiama išorinių ir mechaninių veiksnių, tokių kaip drėgmės, purvo, druskos (žiemą), taip pat lankstymo ir trinties. Tinkama avalynės priežiūra, nesvarbu – tai moteriški batai ar vyriški – gali prailginti batų tarnavimo laiką, taip pat užtikrinti gražią ir tvarkingą jų išvaizdą bei padidinti jų patogumą.

Pagrindinė bendrinė informacija apie avalynės priežiūrą

 • Prieš avėdami batus pirmą kartą, būtinai apdorokite juos tinkama impregnavimo priemone.
 • Reguliariai valykite ir prižiūrėkite batus.
 • Naudokite tik tokias priemonės, kurios yra skirtos nurodytoms medžiagoms.
 • Prieš naudojant bet kokias priežiūros priemones, įsitikinkite, kad batai yra švarūs ir sausi.
 • Batams apsiauti ir nusiauti naudokite batų šaukštą.
 • Jei jūsų avalynė yra suvarstoma, visada atriškite raištelius ir tik tada nusiimkite batus.
 • Dėvėkite visiškai suvarstytus/užsegtus batus.
 • Stenkitės, kad batai turėtų kuo mažiau sąlyčio su drėgme.
 • Stenkitės nenaudoti tų pačių batų kiekvieną dieną ir reguliariai jiems leiskite pabūti gryname ore.
 • Neplaukite batų skalbimo mašinoje.
 • Nenaudokite blizgančių lakų.
 • Naudokite batus pagal paskirtį ir tinkamu metų laiku.
 • Pasirinkite savo avalynę pagal savo pėdos dydį.

 

Vienas dalykas, kurį daugelis žmonių pamiršta – tai vaikiškos avalynės priežiūra. Batai vaikams taip pat turėtų būti kruopščiai prižiūrimi.

Kaip tinkamai džiovinti avalynę?

Permirkusius batus reikia kiek įmanoma rankomis nugręžti ir džiovinti kambario temperatūroje. Nedžiovinkite batų skalbinių džiovyklėje, džiovintuvu, šildytuvu ar kitais panašiais prietaisais, kurie yra priskiriami intensyviam šilumos šaltiniui. 

Odinės avalynės priežiūra

Pirmiausia, kruopščiai nuvalykite bet kokius nešvarumus tiek nuo avalynės paviršiaus, tiek nuo jo padų šluoste ar kempinėle, suvilgyta drungnu vandeniu. Jei tai žiemos sezonas, druskos paliekamas dėmes ant odos pašalinkite šiltu vandeniu su trupučiu ploviklio. 

 

Šiltame vandenyje suvilgyta kempine nuplaukite seną batų tepalo sluoksnį. Tuomet jau galite tepti kitas priežiūros priemones. Užtepus naują, pavyzdžiui, batų tepalo, sluoksnį, avalynės paviršių nupoliruokite minkštu, geriausia flaneliniu audiniu. Naudokite bespalvius arba odos spalvos batų tepalus, kuriuose yra natūralaus vaško.

Verstos odos avalynės priežiūra

Kad batai ilgainiui neišbluktų, venkite juos per šiurkščiai valyti. Paviršiaus nešvarumus valykite specialiu, verstai odai tinkančiu, šepetėliu. Pašalinkite dėmes švelniai trindami minkštu skudurėliu arba kempine, suvilgyta švelniame muiluotame drungname vandenyje. 

 

Matomus verstos odos batų įbrėžimus galite ,,sutvarkyti”: keletą minučių palaikykite batus virš verdančio vandens garų. Kad batų spalva būtų ryškesnė, periodiškai patepkite batus atitinkama dažymo priemone. Batų priežiūrai vietoje batų tepalų ir kt. priemonių naudokite purškiamą impregnavimo priemonę.

Sintetinės (odos tipo) medžiagos priežiūra

Paviršiaus nešvarumus pašalinkite drėgna šluoste arba kempine su minimaliu ploviklio kiekiu ir sausai nušluostykite. Po batų džiovinimo užtepkite nedidelį kiekį pasirinktos batų priežiūros priemonės, skirtos būtent sintetinėms medžiagoms.

Kaip prižiūrėti kitas sintetines medžiagas?

Iš esmės reikia daryti viską, kas nurodyta šio straipsnio pradžioje, skiltyje ,,Pagrindinė bendrinė informacija apie avalynės priežiūrą”. Kad avalynė iš sintetinės medžiagos tarnautų ilgiau, užtikrinkite, kad batai bus valomi ir prižiūrimi nuolat. Taip pat, neavėkite jų kasdien – leiskite kvėpuoti. Taip išvengsite greitesnio jų dilimo ir visiško susidėvėjimo. Ir svarbiausia – nepamirškite avalynės impregnuoti, ypatingai rudenį, žiemą ir pavasarį, kuomet drėgmės lygis lauke yra aukščiausias.

 

 


Komercinės paskirties straipsnis. Patalpintas UAB „Market Rats“ užsakymu.