ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2022:10:03 9:46

Lietuvos pramonės įmonių įsitraukimas į gynybą didėja: galimybes pristatė bepiločių orlaivių vystytojai

„Lietuvos pramonės įmonių ir mokslo institucijų, siejančių savo veiklą su gynyba, skaičius didėja. Galimybės Lietuvoje gaminti dronus Lietuvos kariuomenei yra didelės“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Ministro A. Anušausko kvietimu apie dvidešimt Lietuvos bepiločių orlaivių ir jų sistemų vystytojų pristatė krašto apsaugos sistemos atstovams savo įrangos pritaikymą gynybos reikmėms. Pusė iš jų savo galimybes demonstravo praktiškai.

Tai buvo pirmas tokio pobūdžio renginys, skirtas susipažinti su lietuviškos pramonės gamintojų potencialu žvelgiant iš gynybos perspektyvos. Įrangą ir prototipus vertino įvairių sričių krašto apsaugos sistemos specialistai.

Bepiločių orlaivių ir jų sistemų vystymas ateityje paverčiant juos konkrečiais gynybiniais pajėgumais – viena prioritetinių Krašto apsaugos ministerijos sričių. Pasak A. Anušausko, ministerija ir kariuomenė turi ekspertinį žodį planuojant ir europinius karinių pajėgumų prioritetus bei sprendžiant, kur ir kokiais mastais reikalinga vystyti karines technologijas.

Lietuvos gynybos pramonės įmonės turi daug potencialo aktyviai dalyvauti tiek gynybos technologijų tyrimų, tiek vystymo srityje. Šiuo metu net ir mažos įmonės įvairiais formatais dalyvauja europinio masto konsorciumų veikoje, papildydamos savo žiniomis ir gebėjimais didelių europinių kompanijų ir korporacijų veiklą.

Anot A. Anušausko, tiek pramonės, tiek gynybos srityse situacija nuolat kinta, todėl žinoti naujausią informaciją būtina, o tam ir skirti tokie renginiai kaip „Dronų diena 2022“. Ministras teigia, kad ateityje tokių susitikimų tik daugės, o konsultacijų pobūdis ir formatai plėsis. Numatytos tolesnės diskusijos, situacijos ir galimybių analizė, pajėgumų poreikių ar lūkesčių vertinimas, ilgalaikio planavimo elementai.

 


Šaltinis: KAM