ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2022:08:08 3:59

Fotografijų paroda „Lėta kryptis“ – apie Kauno erdves ir nuolat kintančių šio miesto paviršių choreografiją

Liepos 27 d. 18 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje – Istorijų namuose – atidaroma menininko, tyrėjo Luko Mykolaičio fotografijų paroda „Lėta kryptis“. Ši paroda – tarsi šiuolaikinis atsakas į prieš šimtmetį fotografo Antano Ingelevičiaus suformuluotus erdvinius klausimus, užgimusius Kaune. Mieste, kur abu menininkai, pasitelkę fotografijos meną, veikia kaip kūrėjai – anuomet ir dabar.

Naudodamas įvairias dokumentacijos technikas, L. Mykolaitis tyrinėja miestą, santykį tarp istorinės bei asmeninės erdvės, permąsto paveldo, atminties, informacijos kaupimo ir perdavimo sąvokas, kuria asmenines archyvinės medžiagos kolekcijas, taip pat priklauso menininkų(-ių) kolektyvui ir yra VšĮ „Paveldo institutas“ įkūrėjas.

Nuo 2015 metų plėtojamame Kauno miesto erdvių tyrime L. Mykolaitis fiksuoja neapčiuopamai laiku slenkančių objektų bei nuolat kintančių miesto paviršių choreografiją. „Formos, medžiagos ir objektai mieste yra suverenūs ir aktyvūs: susikūrę sau palankią terpę jie, kaip cheminiai elementai, jungiasi į tarpusavio sąveikos tinklus ir transformuojasi į urbanistines struktūras, projektuoja galimus potencialus, taip audžiant organišką, plastišką ir nehierarchišką miesto audinį“, – pasakoja autorius.

Mykolaičio tyrimas, dabar pristatomas parodos formatu, – tai bandymas rasti strategiją, leidžiančią suprasti bei fenomenologizuoti erdvę, pasitelkiant kone rituališkai pasikartojantį, situacionistų (situacionizmo meno krypties atstovų) praėjusio amžiaus viduryje šlovintą automatišką judėjimą mieste, visuomet objektyviai paliekant šansą atsitiktinumui.

Mykolaičio paroda „Lėta kryptis“ yra šiuo metu Istorijų namuose veikiančios parodos „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“lydimasis renginys, o kartu ir jos papildinys, atspindintis kūrėjo santykį su miestu.

 

______________________

Lietuvos nacionalinio muziejaus naujienas kviečiame sekti atnaujintoje interneto svetainėje: http://www.lnm.lt/ arba socialiniame tinkle: https://www.facebook.com/lnmuziejus/.