ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:03:30 8:49

Lietuvoje tarptautiniai pinigų plovimo prevencijos ekspertai spręs finansinio saugumo iššūkius

Pirmųjų veiklos metų proga, Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras (PPPKC) kartu su partneriais advokatų kontora „Ellex Valiunas“ organizuoja pirmąją kasmetinę konferenciją, kurioje Lietuvos ir užsienio pinigų plovimo prevencijos (PPP) ekspertai diskutuos apie efektyvesnį viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą kovojant prieš finansinius nusikaltimus. Pernai iš lietuvių išviliota daugiau nei 10 mln. Eur, tad sukčiavimas išlieka aktualia problema.

„Pirmaisiais darbo metais išsprendėme organizacinius centro klausimus ir pasirašėme bendradarbiavimo sutartis su teisėsaugos institucijomis: LR prokuratūra, FNTT, STT, VMI, Muitinės departamentu, Lietuvos policija, tapome Europolo palaikomos iniciatyvinės viešojo ir privatus sektoriaus tarptautinio bendradarbiavimo darbo grupės nariais. Taip pat, konsultavome Lietuvos verslo atstovus ir finansų rinkos dalyvius dėl ES sankcijų Baltarusijai ir Rusijai įgyvendinimo, drauge su FNTT parengėme pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius atmintinę“, – sako Eimantas Vytuvis, Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovas.

Pasak vadovo, PPPKC – tai pirmoji Europoje tokio tipo viešojo ir privataus sektorių partnerystė, veikianti kaip atskira institucija.

„Subūrėme keturias sėkmingai veikiančias darbo grupes ir savo veikloje aktyviai taikome  teisėsaugos, priežiūros ir kitų valstybės institucijų bei privataus sektoriaus atstovų patirtį, žinias ir kompetencijas tam, kad Lietuvos finansų sistemos saugumas ir atsparumas būtų stiprinimas kiekvieną dieną“, – sako E. Vytuvis.

Aktyvus rinkos dalyvių kompetencijų kėlimas

Gegužės 17 d. vyksiančią metinę konferenciją PPPKC rengs drauge su advokatų agentūra „Ellex Valiunas“.

„PPPKC atsiradimas – didelis laimėjimas mūsų rinkoje, gilinantis visų rinkos dalyvių supratimą apie sankcijų reikalavimus bei jų laikymąsi, stiprinantis praktinę patirtį. Vertiname tikslingą bendradarbiavimą su PPPKC, leidžiantį keistis ir dalintis ekspertine patirtimi ir žiniomis. Mes, teisiniai patarėjai, nuolat su klientais sprendžiame realias PPP problemas praktikoje, todėl tikime, kad bendradarbiavimas su PPPKC šioje konferencijoje sustiprins ne tik dalyvių žinias, bet ir mūsų partnerystę“, – sako advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ asocijuotoji partnerė, sertifikuota PPP specialistė Neringa Mickevičiūtė

PPPKC su partneriais vykdoma mokymų programa bei organizuojami renginiai supažindina su naujausiomis Europos ir pasaulio tendencijomis, atsako į rinkos dalyviams aktualius klausimus – kelia PPP srityje dirbančių specialistų kompetencijas.  Mokymų metu savo ekspertinėmis žiniomis dalinasi ekspertai iš Lietuvos banko, FNTT, VMI, Muitinės departamento, STT, Prokuratūros ir kt. institucijų, mokymuose jau yra sudalyvavę daugiau nei 2 tūkst. žmonių.

Prie nuotolinės konferencijos kviečia prisijungti visus norinčius

Konferencijos dalyviams sveikinimo žodį tars Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta, PPPKC metų pasiekimais dalinsis Eimantas Vytuvis, PPP strategiją Lietuvoje pristatys Europos deleguotasis prokuratūros prokuroras Vytautas.

Turto įšaldymo praktiniais aspektais dalinsis teisininkų kontoros „Ellex Valiunas“ ekspertė Eglė Kontautaitė, o rizikas, susijusias su naudotojų sukuriamais duomenimis, ir jų valdymą pristatys Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dėstytojas, Dr. Paulius Jurčys.

Pranešėjai iš užsienio gilinsis į prekybos žmonėmis ir šiuolaikinės vergovės problemą, pristatys pokyčius, iššūkius ir galimybes pasaulinėje kovoje su PP ir terorizmo prevencija, aptars Europos bankininkystės institucijos vaidmenį, didinant ES kovos su PP ir teroristų finansavimu sistemos veiksmingumą per bendradarbiavimą.

Renginio metu vyks panelinės diskusijos apie būtinybę keistis informacija tarp viešojo ir privataus sektorių, tokių partnerysčių privalumus ir iššūkius. Prisijungti prie nuotolinės transliacijos kviečiami visi norintys, dalyvavimas – nemokamas. Renginys vyks anglų k. su vertimu į lietuvių kalbą.

Detalesnė informacija ir registracija į konferenciją: https://www.eventbrite.com/e/aml-center-conference-2022-partnerships-for-a-stronger-future-tickets-324042559017