ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2022:05:18 12:27

Iš Ukrainos grįžęs Karolis Zinkevičius: „Gavau daug patirties“

Iš misijos Ukrainoje kartu su kitais medikais sekmadienį grįžo LSMU Kauno ligoninės traumatologas ortopedas Karolis Zinkevičius. „Gavau didelę patirtį kaip specialistas, per dieną kartais konsultuodavome iki 80 pacientų, neretai net ir ne pagal savo specialybę“, – sakė jis.

Jaunas medikas iš pradžių savaitę lankėsi įvairiose Kijevo ligoninėse. „Tomis dienomis labiau aiškinomės, kokios paramos ir pagalbos reikia Ukrainos medikams, įstaigoms, tikslingai dalijome labdarą, kitą savaitę išvykome į pietus, Mogilev Podolsky miestą, visai šalia Moldovos. Ten prasidėjo labai intensyvus darbas“, – pasakojo K. Zinkevičius.

Apie Lietuvos medikų atvykimą paskelbė vietos žiniasklaida ir sukėlė didelė gyventojų ažiotažą – jau kitą dieną į miesto ligoninę ėmė plūsti įvairūs pacientai. „Jie buvo su įvairiais negalavimais, naujais ir įsisenėjusiais. Kai kurie žmonės atvykdavo net iš Moldovos pasikonsultuoti. Teko priimti ir dėl patologijų ne pagal specialybę, pavyzdžiui, stuburo skausmų. Padarydavome diagnostiką ir skambindavome kolegoms neurologams Lietuvoje. Žinoma, turėjome daug operacijų, gydėme patirtas traumas“, – prisimena K.Zinkevičius.

Jis tvirtino, kad atvykusių lietuvių medikų populiarumas nereiškia, kad medicinos lygis Ukrainoje blogas. „Ten yra įvairių ligoninių, vienos apsirūpinusios labai gera įranga, kitos verčiasi sunkiau. Kolegos irgi puikūs specialistai. Greičiausiai vietos gyventojams įspūdį paliko tai, kad esame iš kitos šalies“, – teigė K. Zinkevičius.

Gydytojas sakė, kad atvykus į Ukrainą iš pradžių jautėsi stresas matant daug ginkluotų žmonių, karinius įtvirtinimus. „Kijeve kaukiant sirenoms eidavome į slėptuves, ryte gavę signalą, kad saugu, išeidavome ir gyvendavome įprastą gyvenimą. Po kelių dienų tai tapo rutina ir didelio streso nekėlė“, – kalbėjo K. Zinkevičius.

Medikas sakė į misiją išvyko norėdamas prisidėti prie paramos Ukrainai. „Sužinojęs, kad tai galiu daryti pagal savo specialybę, abejonių neturėjau“, – sakė jis.

Į Ukrainą 24 medikų misija išvyko balandžio 15 dieną. Dviejose suformuotose grupėse buvo po 4 gydytojus ir 8 slaugytojus. Pirmąją savaitę jie praleido sostinėje Kijeve, vėliau buvo perdislokuoti į didesnį krūvį patiriančias ligonines pietinėje šalies dalyje: viena grupė keliavo arčiau Moldovos sienos, kita – arčiau fronto linijos. Pastaroji grupė Ukrainoje liko dar savaitei.

Grįžusius medikus Kaune pasitiko ir pasveikino SAM kanclerė Jurgita Grebenkovienė ir SAM patarėjas Marius Čiurlionis, Ukrainos ambasados atstovai. Jiems įteiktos Ukrainos vėliavos.

 


Šaltinis: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninė