ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2022:05:18 12:56

Sala apsupta balto smėlio ir žydro vandens

Skubėjimas, stresas ir kasdienė rutina mus supa kiekvieną dieną. Nors ir suprantame poreikį pailsėti, tačiau dažnai į tai numojame ranka, o tai turi įtakos susidaryti ne tik fiziniams, bet ir emociniams padariniams. Tam, kad būtų galima vėl sugrįžti į save – reikalingos atostogos! Na, o jeigu mėgstate karštus orus, saule, smėlingus paplūdimius, tuomet turite apsilankyti Zanzibare!

Ką galima pamatyti Zanzibare?

Daugumai kelionė į Zanzibarą gali sietis su pasyviu poilsiu, kai diena iš dienos gulima ant šilto smėliuko. Tačiau ši sala esanti prie Tanzanijos krantų yra išties daugiau nei išpuoselėti kurortai. Šioje saloje pėdsakus yra palikę portugalai, arabai, indai ir britai, todėl joje galima pamatyti įvairių kultūrų atspindžius. Juos ryškiausiai galima pamatyti Zanzibaro sostinės senamiestyje Stountaunas. Nuo jo tik galima pradėti pažintį su šia sala. Stountauną galima laikyti tikruoju muzieju po atviru dangumi. Vaikštant po siauras, arabų kvartalo gatveles, į akis krenta viena už kita puošnesnės medinės durys. Pasivaikščiojus ir išnirus iš kerinčių gatvelių, rekomenduojama pasivaikščioti pakrante. Vienas iš įspūdingiausių objektų –  senasis fortas, kuris yra  iškilęs XVII–XVIII amžiaus sandūroje. Tai yra pats seniausias pastatas išlikęs Zanzibare. Greta jo galite pamatyti Stebuklų namą, kuris yra didžiausias ir aukščiausias pastatas Stountaune. Šis pastatas yra buvęs Zanzibaro sultono rezidencija, o šiuo metu jame veikia istorijos bei kultūros muziejus. Visai netoli Stebuklų namo galite aptikti Senąją vaistinę, o jis laikomas Zanzibaro salos simboliu. Be to, Stountauno pakraštį galite rasti Muzikos gerbėjai turėtų keliauti į Stountauno „Queen“ grupės vokalisto Fredžio Merkurio namus, kuriuose jis užaugo.
Skrydžiai į Zanzibarą skirti pailsėti, atrasti ir įsikvėpti! 

Zanzibaro gamta ir gyvūnija

Kelionė į Afriką yra puiki galimybė susipažinti su visiškai kitokia gamta. Nors ir Zanzibaras yra nedidelė sala, tačiau joje gausu kerinčių kampelių bei galima aptikti platų gyvūnijos pasaulį. Tie, kas nori pažinti povandeniniu pasauliu, dažniausiai keliauja į šiauriausią Zanzibaro tašką. Ten esantys seklūs priekrančių vandenys bei spalvingi koralų atolai ypatingai vilioja ne tik paviršinio nardymo mėgėjus, bet ir žuvų (gyvūnų) rūšių entuziastus. Mnembos atole galite drąsiai paplaukioti su rajomis ir delfinais, o tai išties įsimintina akimirka!

Išskirtinė Afrikos gyvūnija, Zanzibare slypi ne tik po vandeniu, bet ir atogrąžų miškuose. Saloje tikrai netrūksta vešlių džiunglių, o daugumai smalsumą kelia Džozanio miškas, kuriame yra įkurtas nacionalinis parkas. Tai yra lyg stebuklingas parkas, kuriame galite pamatyti skirtingų rūšių beždžiones, drugelius ir net krūminės kiaulės! Šiame miške gyvena nykstanti beždžionių rūšis – Zanzibaro rudieji kolobai. Labai rekomenduojama atvykti tiems, kurie mėgsta unikalią gamtą bei jos gyvūniją!

 

 


Komercinės paskirties straipsnis, patalpintas UAB „Market Rats“ užsakymu.