ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2022:08:08 4:43

Pokyčiai kokybės link valstybės garantuojamos teisinės pagalbos srityje

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujino Advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkurso nuostatus. Remiantis atnaujinta tvarka, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba (VGTP) paskelbė konkursą nuolat antrinę teisinę pagalbą teikiantiems advokatams. 

Šiuo metu valstybės garantuojamą teisinę pagalbą teikia 53 nuolat įdarbinti advokatai ir 473 advokatai, kurie VGTP pasitelkiami prireikus. Atsižvelgiant į tai, kad pandemija pakoregavo nuolat dirbančių advokatų veiklos apimtį ir jų darbo metodus, nuolatinių advokatų skaičius sumažintas 11 advokatų. Tai reiškia, kad VGTP turės daugiau galimybių pasirinkti tam tikros specializacijos ar specifinių žinių turinčius advokatus, galinčius geriau atliepti klientų poreikius ir užtikrinti aukštesnę jiems suteikiamos teisinės pagalbos kokybę.

Planuojama, kad nuo liepos 1 d. penkerius metus socialiai pažeidžiamiems asmenims teisinę pagalbą Lietuvoje pradės teikti 42 naujai atrinkti advokatai. Jų kandidatūras pirmą kartą atrinks tarpinstitucinė 5 narių komisija, sudaryta iš Teisingumo ministerijos, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos ir Lietuvos advokatūros atstovų. Iki šiol visus advokatus atrinkdavo tik iš VGTP atstovų sudaryta komisija.

Atsisakius perteklinio reikalavimo advokato veiklos stažui, bus sudarytos galimybės jauniems, motyvuotiems ir profesionaliems advokatams pretenduoti į valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistemą. Nustatytas advokatų atrankos individualaus pokalbio metodas leis geriausiai įvertinti advokatų motyvaciją, kompetencijas ir gebėjimus, dalykines bei asmenines savybes.

„Laiku ir kokybiškai suteikta teisinė pagalba tiems, kam jos labiausiai reikia, reiškia didesnį pasitikėjimą valstybe bei geresnį žmogaus teisių užtikrinimą, todėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos kokybė – itin svarbus Teisingumo ministerijos veiklos prioritetas“, – sakė E. Dobrovolska. – Sudarome prielaidas atrinkti motyvuotus ir profesionalius advokatus ir, tikiuosi, jog neseniai profesinę kelią pradėję advokatai aktyviai pasinaudos galimybe įnešti naujų kokybinių pokyčių į šią sistemą“.

Atrankoje galės dalyvauti ir šiuo metu nuolat antrinę teisinę pagalbą teikiantys advokatai. VGTP komisijai suteiks informaciją apie šių advokatų patirtį valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistemoje ir veiklos vertinimą.

 

Siekiant ir toliau didinti valstybės garantuojamos teisinės pagalbos kokybę, artimiausiu metu Teisingumo ministerija Vyriausybei teiks pasiūlymus dėl antrinę teisinę pagalbą teikiančių advokatų užmokesčio mokėjimo taisyklių pakeitimo. Tai sudarys sąlygas finansiškai motyvuoti kokybiškai paslaugas teikiančius advokatus, tam tikrais nustatytais pagrindais mažinant advokatui mokamą užmokestį dėl jo veiklos trūkumų.

Daugiau informacijos apie konkursą į advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, vietas galima rasti čia: https://bit.ly/3iKt11s.

 


Šaltinis: Teisingumo ministerija