ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:06:01 9:15

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa: raktas į sveikatos kokybę

Nepaisant to, kad kasmet vis daugiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų skiriama širdies ir kraujagyslių ligų prevencinei programai, mirtingumas mūsų šalyje nuo šių ligų išlieka gana aukštas. Todėl ligonių kasos ragina vyrus ir moteris aktyviau išnaudoti valstybės siūlomas galimybes nemokamai pasitikrinti savo sveikatą pagal šią programą.

Norint išsitirti pagal širdies ir kraujagyslių ligų prevencinę programą, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris išsamiai supažindins su programa ir paskirs reikiamus tyrimus. Juos atlikus, pacientui bus parengtas pirminės prevencijos priemonių planas, kurio vykdymą ir veiksmingumą stebės gydytojas.

Programa kartą per metus gali pasinaudoti vyrai nuo 40 iki 54 metų (imtinai) ir moterys nuo 50 iki 64 metų (imtinai). Nustačius rizikos veiksnius, programos dalyviai siunčiami į specializuotus širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos padalinius.

Už programoje numatytas paslaugas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustiems žmonėms mokėti nereikia. Už jas sumoka ligonių kasos PSDF lėšomis.

Ligonių kasos duomenimis, užpernai pagal širdies ir kraujagyslių ligų programą Klaipėdos TLK veiklos zonoje pasitikrino beveik 32 tūkst. žmonių. Pernai situacija keitėsi gerosios tendencijos link, galimybe pasitikrinti pasinaudojo daugiau nei 43 tūkst. gyventojų.

Ligonių kasos primena, kad PSD apsidraudę žmonės savo sveikatą gali pasitikrinti pagal penkias ligų prevencijos programas: gimdos kaklelio, krūtiesprostatos ir storosios žarnos vėžioširdies ir kraujagyslių ligų.

Kviečiame žmones išsitirti pagal šias programas. Jos leidžia anksti aptikti pakitimus, nustatyti sunkias ligas ir efektyviai jas gydyti. Anksti aptinkamos ligos yra daug lengviau pagydomos nei aptiktos vėlesnėse stadijose.


Šaltinis: VLK