ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2022:01:24 4:44

Ligonių kasų teikiamos e. paslaugos vis labiau populiarėja

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai pastebi, kad šioje veiklos zonoje vis daugiau gyventojų naudojasi ligonių kasų sukurtomis elektroninėmis paslaugomis. Ypač pamėgta patogiai internetu užsisakyti Europos sveikatos draudimo korteles (ESDK) bei jas laikinai pakeičiančius sertifikatus.

Nemokamai ligonių kasų išduodama ESDK jos savininkui garantuoja būtinąją pagalbą bet kurioje Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse, Jungtinėje Karalystėje ir Šveicarijos Konfederacijoje.

Praeitais metais pagal gyventojų prašymus internetu, buvo užsakyta virš 7,2 tūkst. ESDK, kai užpernai, tik apie 2,4 tūkst.

Sertifikatų, laikinai pakeičiančių ESDK,  kuriuos žmogus gali užsisakyti savarankiškai elektroniniu būdu, populiarumas nuo praeitų metų pradžios taip pat išaugo. Ši elektroninė paslauga, atsirado dar neseniai –  2020 m., tačiau, kaip rodo statistika, tapo patogiu, laiką taupančiu įrankiu gyventojams..

Užpernai lapkričio, gruodžio mėnesiais, buvo užsakyti tik 78 sertifikatai, o 2021 m. sausį situacija keitėsi, užsakymų padaugėjo beveik trigubai – 233. Nuo pernai metų pradžios jau išduota 3,3 tūkst. laikinai ESDK pakeičiančių sertifikatų. Juos gyventojai susiformavo ir internetu parsisiuntė savarankiškai.

Ligonių kasos primena: jei trumpam žadate vykti į kurią nors ES, EEE šalį, Jungtinę Karalystę ar Šveicarijos Konfederaciją, galite sau ir nepilnamečiams šeimos nariams užsisakyti ESDK. Jei tam laiko nebeturite, galima susiformuoti sertifikatą, kuris laikinai pakeis kortelę. Tą padaryti galima elektroniniu būdu prisijungus prie https://e.vlk.lt sistemos.

Ligonių kasų interneto svetainėje, lankytojai taip pat gali pasitikrinti:


Šaltinis: VLK