ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2022:01:24 3:18

NFL kulminacija: kas dominuoja amerikietiškame futbole?

Stipriausios amerikietiško futbolo lygos pasaulyje NFL reguliarusis sezonas sparčiai artėja prie pabaigos.

Po 16 savaičių kiekvienai komandai liko vos po du mačus ir kol kas dar išlieka neaišku, kurios ekipos bus visiškai saugios ir žengs tiesiai į atkrintamąsias, kam teks kovoti „Wildcard“ kovoje, o kam sezonas jau bus baigtas.

Amerikietiško futbolo konferencijoje, arba tiesiog geriau žinomoje kaip AFC, išlieka itin daug klausimų.

Pirmoje vietoje šiuo metu žengia Pattricko Mahomeso vedama „Kansas City Chiefs“ ekipa, kuri per 15 rungtynių iškovojo 11 pergalių. Įdomu tai, jog „Chiefs“ sezoną pradėjo vos 3 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais, tačiau nuo to laiko iškovojo aštuonias pergales iš eilės ir iškopė į pirmąją AFC vietą. „Chiefs“ jau užsitikrino AFC Vakarų diviziono nugalėtojų vardą, tad atkrintamosiose jie tikrai bus. Išlieka tik klausimas ar į jas keliaus kaip konferencijos nugalėtojai ar jiems teks tenkintis „Wildcard“ etapu.

„Chiefs“ aplenkti gali dar it „Tennessee Titans“ ekipa, kuri per turi iškovojusi 10 pergalių ir patyrusi 5 pralaimėjimus. „Titans“ sezoną pradėjo puikiai ir savo sąskaitoje turėjo 8 pergales bei 2 pralaimėjimus ir didžiąją sezono dalį pirmavo AFC konferencijoje. Vis dėlto, per paskutinius penkis mačus „Titans“ iškovojo tik dvi pergales ir dėl šios priežasties turėjo užleisti vietą „Chiefs“.

„Chiefs“ ir „Titans“ ant kulnų, likus dvejoms rungtynėms, lipa „Cincinnati Bengals“, „Buffalo Bills“, „Indianapolis Colts“ bei „New England Patriots“. Visos šios ekipos turi po 9 pergales ir 6 pralaimėjimus ir išsaugojo šansus užbaigti reguliarųjį sezoną TOP-2 vietose, kas leidžia praleisti pirmąjį atkrintamųjų etapą.

Kol kas garantuotą vietą atkrintamosiose, AFC konferencijoje, turi tik „Kansas City Chiefs“ ekipa.

Nacionalinėje futbolo konferencijoje, arba kitaip žinomoje kaip NFC, intrigos išlieka kiek mažiau, nes jau penkios komandos turi garantuotą vietą atkrintamosiose varžybose. Lažybos gyvai neabejoja, jog tuoj paaiškės ir likusios komandos.

Šiuo metu NFC pirmauja „Green Bay Packers“, kuri per 15 rungtynių iškovojo įspūdingą kiekį pergalių – 12. „Packers“ dar nė karto nepralaimėjo namuose ir laimėjo visus 7 susitikimus bei šiuo metu fiksuoja keturių pergalių seriją.

Nuostabiai NFC pirmenybėse atrodo ir „Dallas Cowboys“ ekipa per 15 rungtynių iškovojusi 11 pergalių. Dalaso ekipa savo konferencijoje per 10 rungtynių iškovojo net 11 pergalių ir per šį sezoną pelnė jau 457 taškus, o praleido vos 307. Tai yra geriausias puolimas visoje NFL lygoje ir antra geriausia gynyba NFC konferencijoje.

Vis dar dėl aukščiausių vietų atkakliai kovoja ir „Los Angeles Rams“ ekipa, kuri taip pat savo sąskaitoje turi 11 pergalių ir 4 pralaimėjimus. Tiek pat pergalių savo sąskaitoje turi ir Tomo Brady atstovaujama „Tampa Bay Buccaneers“ ekipa – 11-4. „Buccaneers“, be didesnių staigmenų, taip pat demonstruoja fantastišką puolimą ir per 15 rungtynių jau pelnė 442 taškus. Tai yra antras geriausias rezultatas NFL pirmenybėse.

Visos šios ekipos jau užsitikrino savo divizionų nugalėtojų vardą. Vietą atkrintamosiose jau turi ir „Arizona Cardinals“, kuri bus geriausią pergalių ir pralaimėjimų santykį turinti komanda, kuri nelaimėjo savo diviziono. 

 

 


Straipsnis patalpintas UAB „Market Rats“ užsakymu