ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:12:04 3:29

Įmonės vienijasi mažinti taršą – suomiška kava Lietuvą pasieks tvariau

Nuo šiol „Paulig“ kava Baltijos šalis pasieks tvariau. Suomijos bendrovė vienijasi su didžiausia dyzelino iš atsinaujinančių žaliavų gamintoja „Neste“ ir logistikos bendrove DSV, kad sumažintų savo išskiriamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį. DSV naudojamas „Neste MY Renewable Diesel“ dyzelinas leis sumažinti krovinių transportavimo anglies pėdsaką iki 90 proc.*, lyginant su įprastu dyzelinu.

Kasmet iš Helsinkio į Baltijos šalis keliauja daugiau nei 500 „Paulig“ kavą vežančių sunkvežimių. Šiemet kompanija net 87 proc. sunaudojamo kuro pakeis dyzelinu, gaunamu iš atsinaujinančiųjų išteklių.

Tai reiškia, kad kasmet viso proceso – nuo kuro iškasimo ir perdirbimo iki distribucijos bei panaudojimo – metu bus išmetama 84 tūkst. kilogramų mažiau teršalų.

Siekia mažesnės tiekimo grandinės taršos

Perėjimas prie tvaresnio kuro yra pirmasis konkretus veiksmas, mažinant įmonės logistikos emisijas Baltijos šalyse.

Bendrovė siekia iki 2030 m. savo verslo operacijų metu išmetamų ŠESD kiekį sumažinti 80 proc., o susidarantį vertės kūrimo grandinėje – 50 proc. Šiuos „Paulig“ tikslus klimato srityje patvirtino „Science Based Targets“ iniciatyva.

„Esame įsipareigoję iki 2025 m. sumažinti įmonės logistikos emisijas 25 proc., lyginant su 2018 m. Mūsų logistika rūpinasi įmonės partneriai, todėl šį tikslą galime pasiekti tik bendradarbiaudami su tokiais paslaugų operatoriais kaip DSV. Jie, norėdami paspartinti priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimą, siekia kelių transportui naudoti degalus iš atsinaujinančiųjų išteklių“, – sako „Paulig“ Baltijos šalių mažmeninės prekybos komercijos direktorius Rainer Tammet.

Partnerystės – būtinos, plėtojant tvarų verslą

DSV pardavimų ir rinkodaros skyriaus vyresnysis direktorius Jurkka Mäkelä teigia, kad tokios strateginės partnerystės yra svarbiausias veiksnys, plėtojant tvarų verslą.

„Prisiimame atsakomybę už transporto sektoriaus orientavimą į tvaresnę ateitį. „Paulig“ yra pirmasis DSV klientas tiek Suomijoje, tiek Baltijos šalyse, kuris pereina prie kuro iš atsinaujinančiųjų išteklių. Didžiuojamės bendradarbiavimu su „Paulig“ ir „Neste“, siekiant tvaresnės tiekimo grandinės“, – sako jis.

DSV sunkvežimiai naudoti „Neste MY Renewable Diesel“ dyzeliną, pagamintą iš atsinaujinančių žaliavų, pradėjo 2021 m. spalį.

„Neste“ ne vienerius metus iš eilės yra tvariausių pasaulio įmonių lyderių gretose „Global 100“ reitinge, kurį sudaro „Corporate Knights“. Įmonė kasmet ne tik mažina savo veiklos emisijas, bet ir padeda tai daryti savo klientams.

„Džiaugiuosi matydama, kad mūsų ambicijos ir vertybės tvarumo srityje yra tokios pačios. Bendradarbiaudami galime imtis konkrečių veiksmų, judant link anglies požiūriu neutralios ateities“, – sako Heidi Peltonen, „Neste“ rinkodaros ir paslaugų skyriaus tvarių partnerysčių komandos vadovė.

* Gyvavimo ciklo metu išmetamų teršalų kiekio ir išmetamųjų teršalų kiekio mažinimo apskaičiavimo metodika atitinka Europos Sąjungos atsinaujinančiųjų išteklių energijos direktyvą II (2018/2001/ES).