ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:12:04 4:28

Sinoptikai įspėja, jog artimiausios dienos bus labai vėjuotos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad artimiausios dienos bus labai vėjuotos. Spalio 22 d. vėjas pajūryje gali siekti 22-27 m per sekundę, naktį – iki 28-32 m per sekundę.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų šiomis dienomis laikytis atsargumo priemonių, vengti pasivaikščiojimų parkuose ir miškuose, miško kelių, nestatyti automobilių prie elektros linijų ar po medžiais, nes pučiant stipriam vėjui jie gali lūžti ir sužeisti žmones ar suniokoti automobilius.

Neretai smarkus vėjas išjudina ir įvairias konstrukcijas, plėšia namų stogus, todėl būkite atidūs vaikščiodami lauke, o jeigu nėra būtina išeiti, būkite namuose. Jeigu turite galimybę, pasirūpinkite ir vienišais vyresnio amžiaus kaimynais, įspėkite juos apie gresiantį pavojų, o nelaimės atveju skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Šiemet ugniagesiai gelbėtojai per 2 tūkst. kartų vyko šalinti ant kelių, automobilių, namų ar elektros linijų užgriuvusių medžių ir šakų. Daugiausia tokių darbų buvo atlikta Vilniaus (411), Kauno (402), Alytaus (322), Utenos (226) ir Klaipėdos (165) apskrityse.

Šių darbų skaičius buvo ypač išaugęs sausio (692 darbai), liepos (366), birželio (303) ir rugpjūčio (216) mėnesiais.

 


Šaltinis: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas