ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:09:20 3:14

Kauno tvirtovės VIII forte vyks net keturi renginiai

Kauno tvirtovės VIII forte rugsėjo 18 dieną vyks keturi renginiai, kurių metu ne tik pažinsite Kauno miestą iš daugeliui netikėtos perspektyvos, bet ir praktiškai prisidėsite prie tvarios, tvarkingos aplinkos kūrimo!

10 val. Žygis pėsčiomis su menininke Ivana Králíková (Švedija/Čekija) ir botanikos ir dirvožemio ekologijos ekspertais. Nuo Kauno Botanikos sodo iki Šilainių sodų. Nemokama, registracija tel.: 869873217. Organizatorius: Architektūros fondas.

VDU Botanikos sodas bei Šilainių sodai – dvi ypatingos miesto augalų „sankaupos“ atspindinčios skirtingus miesto gyventojų angažavimosi su miesto dirvožemiu ir augalais modelius. Jei tradiciškai botanikos sodai funkcionuoja kaip mokslinės institucijos bei „gyvi“ archyvai, tai Lietuvoje gana naujas reiškinys – miesto daržai – įtraukia šalia esančius gyventojus per ilgalaikę, taktilią ir pragmatišką praktiką. Tarp šių dviejų modelių egzistuoja dar visas spektras kitokių būdų kaip augalai mieste veši ir tarpsta, galbūt, ne visada kviesti ar klestintys pagal žmonių norus. Ką apie miestą pasakoja jo augalai? Kaip skirtingai augalai formuoja miesto dirvožemį, indikuoja dirvožemio taršą ar pažeidimus? Ką galima sužinoti iš augalų ne tik apie vietą, kurioje jie šiuo metu auga, bet ir apie kitas vietas, iš kurių tam tikros rūšys atkeliavo per kolonijinius žygius, neapdairią žmogaus veiklą ar dar kitaip? Žygio metu dalyviai bus kviečiami aktyviai įsitraukti į tyrinėjimus ir registruoti vietos neoaplinkas piešiniais, žemėlapiais ar pasitelkiant išmaniuosius telefonus, rinkti miesto dirvožemio ėminius. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/189695759898388?active_tab=about

11 val. “Švaros žaidynės” (Clean games). Burk komandą ir laimėk prizus tarptautinėje šiukšlių rinkimo “Olimpiadoje”! Per 1 val. surink kuo daugiau šiukšlių ir registruok jas žaidimo “Clean games” programėlėje. Nemokama. Organizatorius: Lietuvos Gamtos Fondas, Kontaktai: Aplinkosaugos specialistė Adelė Banelienė tel.: 8 654 74 171, adele.b@glis.lt www.glis.lt

Kaune vyks „Švaros Žaidynės“ (Clean games)

Šį šeštadienį, rugsėjo 18 d. 11 val. Kaune, Šilainių soduose vyks tarptautinis žaidimas – „Švaros žaidynės.“ Šis renginys – tai lyg šiukšlių rinkimo Olimpiada, kurioje jėgas gali išbandyti kiekvienas. „Clean Games“ žaidimo dalyvių tikslas – komandose per 1 valandą laiko surinkti kuo daugiau šiukšlių ir registruoti jas žaidimo programėlėje, tokiu būdu varžantis su komandomis iš kitų šalių. Geriausiai pasirodžiusių komandų laukia tvarūs, aplinką tausoti skatinantys prizai.

2020 m šis renginys Lietuvoje įvyko pirmą kartą, prisijungus prie G. Bučo žygio „Už švarią Lietuvą.“ Šiemet renginiui pasirinkta unikali vieta Kaune – Šilainių sodai. Šioje vietoje, VIII forto teritorijoje, aktyvios bendruomenės dėka susiformavo ne tik miesto sodininkystės erdvė, bet ir renginių bei susitikimų vieta. Žaidimas vyks visoje Kauno tvirtovės VIII forto teritorijoje, tad dalyviai turės galimybę nusileisti ir į forto požemius!

Specialią žaidimo programėlę galite parsisiųsti iš Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleangames&hl=en_US&gl=US Rinkimo metu šiukšlės bus rūšiuojamos: mišrios, metalas, stiklas, plastikas. Baterijos, nuorūkos, padangos ir kitos pavojingos atliekos taip pat renkamos atskirai. Pirštinėmis ir maišais pasirūpins organizatoriai. Avėkite tvirtesnius batus ir aprangą. Susitikime Šilainių soduose!

14 val. Kompostinių įrengimo dirbtuvės Šilainių soduose. Nemokama. Organizatorius: Šilainių sodai.

Norime gyventi tvariau ir mažinti išmetamų organinių atliekų kiekį, tad kviečiame prisijungti įrengiant naujas kompostines Šilainių soduose! Pjausim, gręšim, kalsim ir suręsim kompostines. Apsirenkime atitinkamai. Visi įrankiai bus, atsinešti savo darbo pirštines. Dirbtuvės vyks lauke, tad esant nepalankioms oro sąlygoms data gali kisti. Jei šeštadienį lis, darbuosimės sekmadienį nuo 14 val.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/369377098138996?active_tab=about

Partneris: VšĮ Kauno tvirtovės parkas, bendradarbiaujame kuriant tvaresnį miestą.

Projektą finansuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

16 val. Ekskursija: Kauno tvirtovės VIII fortas – Cepelinas, Vanduo ir Piramidė. Kaina: 8 Eur. Registracija tel: 837309350. Organizatorius: Kauno tvirtovės parkas

Šiandieną Kauno tvirtovė aktuali kaip atgimstantis kultūros paveldas, vietos bendruomenių, meno iniciatyvų ir turizmo objektas. ​​Nepraleiskite progos sudalyvauti paskutinėse sezono ekskursijose forto tuneliuose!

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1251099402007337?active_tab=about