ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:04:12 4:20

Teatro dieną ir vėl uždaryti kultūrininkai rankų nenuleidžia

Kovo 27-ąją dieną minimą Tarptautinę teatro dieną kultūrininkai ir vėl sutiks už uždarų durų, tačiau jau beveik penkis mėnesius žiūrovų į sales pakviesti negalintys teatrai rankų nenuleidžia – kviečia visus Teatro dieną švęsti virtualioje erdvėje ir žiūrovams siūlo specialius renginius bei pasiūlymus.

Praėjusių metų kovą įvestas karantinas kultūrinėms įstaigoms sujaukė ne tik Teatro dieną, bet ir didžiąją dalį metų planų, o ši diena nė iš tolo neprilygo šventei, kokią kasmet esame įpratę matyti. Vasarą ir rudens pradžioje teatrai ir vėl galėjo tęsti savo veiklą, tačiau lapkritį pavasarinis scenarijus pasikartojo.

Nuo 1962 metų kovo 27-oji yra švenčiama Tarptautinė teatro diena antrus metus iš eilės vyks už uždarų durų, tuo metu per 60 Lietuvoje veikiančių teatrų, operos ir scenos meno įstaigų ir toliau žiūrovus džiuginti turės virtualioje erdvėje, nes, anot prognozių, į teatrus žmonės negrįš dar bent du mėnesius.

Bendradarbiaudami su teatrais matome, kad antrasis karantinas kai kuriais aspektais yra netgi sunkesnis už pirmąjį, nes trunka ilgiau ir pamažu išsenka finansiniai ištekliai. Pirmojoje 2020 metų pusėje dėl pandemijos buvo atšaukta arba į rudenį perkelta daugiau nei 800 spektaklių, tuo metu rudens statistika jau yra iškreipta, nes teatrai pradėjo planuoti trumpiau į ateitį“, – rinkos situaciją apžvelgė „Tiketa“ komercijos direktorius Laurynas Vairys.

Antrojo karantino pradžioje didieji šalies teatrai pajamų šaltinių ieško aktyviau nei pirmojo karantino metu: pradėjo reguliariai rengti virtualių spektaklių transliacijas, pardavinėti spektaklių įrašus, o kai kurie, pavyzdžiui, Oskaro Koršunovo teatras – prekiauti savo teatro atributika ir taip prašyti žmonių pagalbos šiuo sudėtingu teatrui laikotarpiu.

Per antrąjį karantiną teatrai ėmėsi naujovių, pradėjo labiau prekiauti spektaklių įrašais ir rengti virtualius pasirodymus. Savo platformoje turime įvairių virtualių renginių ir jie pasiteisina daugumai, bet būtent spektakliai demonstruoja geriausius pardavimus. Manome, kad tai susiję su tuo, jog virtualių spektaklių pasiūla rinkoje nėra didelė, kaip filmų ar muzikos pasirodymų“, – atskleidė L. Vairys.

Puikiai matome, kokį smūgį tiek finansiškai, tiek morališkai pastaruosius metus patiria Lietuvos kultūra, todėl džiaugiamės, kad savo platformoje subūrę daugybę teatrų galime bent kiek prisidėti prie teatro gyvavimo. Suprantame, kad virtualus teatras niekada neprilygs realiam, bet tai yra puiki galimybė mėgautis teatru per karantiną ir paremti savo mylimą teatrą“, – teigė bilietų platinimo bendrovės atstovas.

Kauno miesto teatrai šįmet Tarptautinę teatro dieną virtualioje erdvėje švenčia visą šią savaitę, o Alytaus miesto teatras šeštadienį organizuoja akciją „Leisk sugrįžti“, kuria siekia pabrėžti kultūros svarbą visuomenėje. Tuo metu daugiausiai teatrų Lietuvoje suvienijanti bilietų platintojos „Tiketa“ grąžina tradicija tapusią simbolinę akciją su nauju pavadinimu – „Teatro pavasaris“, kurios metu išdalinamos rekordinės nuolaidos spektakliams.

Savo asortimente iš viso net 39 skirtingų šalies teatrų spektaklių įrašais bei transliacijomis prekiaujanti bendrovė Tarptautinės teatro dienos proga paskutinį kovo mėnesio savaitgalį siūlys specialius pasiūlymus, tarp kurių – nauji spektakliai bei nuolaidos kultūrinių patirčių išsiilgusiems žmonėms, o už mažesnę kainą iš anksto įsigytas bilietas gali tapti puikia pramoga ir ilgajam Šv. Velykų savaitgaliui.