ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:04:13 9:50

Trumpiausias metų mėnuo netapo pretekstu sumažėti nekilnojamojo turto (NT) sandorių registravimui

Trumpiausias metų mėnuo netapo pretekstu sumažėti nekilnojamojo turto (NT) sandorių registravimui, jų įregistruota beveik tiek pat, kaip ir aktyvumu pasižymėjusioje 2020 metų pradžioje. Šiemet didesnį aktyvumą demonstruoja gyvenamieji namai ir žemės sklypai, o butų pardavimai šiek tiek atsilieka nuo praėjusių metų pradžioje stebėtų rezultatų, skelbia įregistruotų NT sandorių dinamiką analizuojantis Registrų centras.

„Praėjusiais metais pirmieji du metų mėnesiai buvo ikipandeminiai, kai visi gyvenome daugmaž įprastu ritmu ir rinkoje nebuvo reikšmingų poslinkių. Šių metų pradžia pagal bendrą NT sandorių skaičių nedaug skiriasi nuo praėjusių metų atitinkamo laikotarpio, tad galima teigti, kad rinka juda įprasta vaga. Šių metų pradžioje stebime žemės sklypų ir gyvenamųjų namų rinkos augimą, kuris atitinka pernai matytas tendencijas. Na, o butų pardavimai šiemet yra mažesni nei pernai“, – sako Registrų centro Duomenų sprendimų ir analizės departamento vadovo pareigas laikinai einantis Paulius Rudzkis.

Per pirmus du šių metų mėnesius iš viso įregistruota 20,3 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių. Tai yra 1 proc. mažiau nei 2020 metų sausį-vasarį (20,4 tūkst.). Vien tik per vasario mėnesį įregistruota 10,3 tūkst. NT sandorių, arba 2 proc. Mažiau nei praėjusių metų vasarį, tačiau 3,5 proc. daugiau nei šių metų sausį.

Šiemet visoje šalyje įregistruota 5,2 tūkst. butų pardavimų – 14 proc. mažiau nei per pirmus du 2020 metų mėnesius, vien tik per sausį – 2,6 tūkst., arba 17 proc. mažiau nei praėjusių metų vasarį, bet beveik 2 proc. daugiau nei šių metų sausį.

Šių metų pradžioje taip pat įregistruota maždaug 1,9 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų – 5 proc. daugiau nei 2020 metų sausį-vasarį. Tik per vasarį pasikeitė 945 gyvenamųjų namų savininkų, arba 8 proc. daugiau nei per 2020 metų vasarį ir 3,5 proc. daugiau nei per šių metų sausį.

Visoje šalyje šiemet taip pat įregistruota per 10tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų. Tai yra 5 proc. daugiau nei per pirmus du praeitų metų mėnesius. Vien tik per vasarį įregistruota 5,1 tūkst. žemės sklypų sandorių, arba 3 proc. daugiau nei 2020 metų vasario mėnesį ir 5 proc. daugiau nei šių metų sausį.

Papildoma informacija:

Tirdamas Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą, Registrų centras apibendrina nekilnojamojo turto sandorių duomenis, kuriems priskiriamas pirkimas iš fizinių ar juridinių asmenų, varžytynėse, lizingu ar išsimokėtinai ir kt., nepriskiriami ? valstybinės žemės pirkimo sandoriai.

Vertindamas būsto rinkos duomenis, Registrų centras skiria būsto objektus į gyvenamuosius pastatus (vieno, dviejų, trijų ir daugiau butų pastatus ir pastatus įvairioms socialinėms grupėms) ir gyvenamąsias patalpas (butus, patalpas įvairioms socialinėms grupėms ir gyvenamąsias patalpas).


Šaltinis: Registrų centras