ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:02:27 8:14

Kaip įsirengti patogią darbo vietą namuose?

Pandemijos metu dauguma darbų persikėlė iš biurų į namus. Po truputėlį tai jau tapo norma ir labai realu, kad net viskam pilnai grįžus į savas vėžes, savo darbus tam tikra dalis žmonių ir toliau atliks namuose. O galbūt jūs esate apsisprendę būti laisvai samdomais specialistai ir dirbti iš namų? Bet kokiu atveju, tikimės, kad šis straipsnis bus jums naudingas, nes paruošėme praktiškų patarimų apie tai, kaip įsirengti patogią ir gerą darbo vietą savo namuose.

Sėdėjimo vieta

Reikėtų pabrėžti vieną dalyką – kad ir kaip patogu būti lovoje, kad ir kaip vilioja idėja nesikelti iš lovos ir darbą atlikti gulint – iš to dažniausiai nieko gero nebus. Mūsų organizmai ir psichologija yra surėdyti taip, kad reikalinga speciali aplinka tam, kad žmogus galėtų būti maksimaliai produktyvus. Pirmoji detalė, į kurią reikia atkreipti dėmesį – darbo vieta ir kėdė, ant kurios sėdite. Darbo kėdė turėtų suteikti maksimalų komfortą jūsų nugarai bei jos nealinti. Nepamirškite, kad ant darbo kėdės praleisite bent kelias valandas per dieną, todėl rinkitės tokią, kuri tam pritaikyta. Daug kas negaili papildomų investicijų ir renkasi kompiuteriniams žaidimams (angl. gaming) kėdes arba aukštesnės klasės biuro kėdes.

Galbūt dirbate ne vienoje vietoje?

Yra tokių profesijų bei specialistų, kuriems tiesiog neįmanoma dirbti vienoje vietoje. Dėl profesijos ypatumų arba asmeninių poreikių apsimoka nuolat keisti vietą, todėl tokiu atveju būtinai pasirūpinkite tuo, kad visi darbo reikmenys tilptų į kuprinę, lagaminėlį ar krepšį. Turbūt svarbiausias darbo įrankis tokiu atveju visada yra nešiojamas kompiuteris. Tiek juos pačius, tiek krepšius galite įsigyti iš varle.lt internetinės parduotuvės. Turėdami galingą kompiuterį su talpia baterija galėsite visuomet patogiai dirbti, nesvarbu ar būsite kavinėje, parke, viešbučio kambaryje, ar tarpmiestiniame autobuse.

Erdvė ir laisvi paviršiai

Darbo vieta negali būti perkrauta ir perpildyta daiktais. Darbas gali virsti dideliu galvos skausmu, jeigu nuolat reikės tam tikrus dalykus perstumdyti, perkėlinėti, judinti ir ieškoti patogaus kampelio braižymui, rašymui, projektų sudarymui ar vaizdo skambučiams. Laisvos ir darbui tinkamos erdvės samprata prasideda ties tinkamo stalo išsirinkimu. Jeigu stalas yra praktiškas (turi daug stalčių bei pakankamai didelį paviršiaus plotą), tuomet
darbas iš karto pasidarys patogesnis ir nesugaišite tiek daug laiko, kiek įprastai trunka rasti patogią poziciją. Be to, visuomet šalia pagrindinių darbo įrankių galėsite pasidėti puodelį kavos ar kitus papildomus įtaisus, kurių prisireikė staiga ar netikėtai.

Pakankamai galinga įranga darbui

Daug kas dirba prie kompiuterio. Tiesą pasakius, šiais laikais turbūt visi dirba su kompiuteriu. Tačiau darbe kai kas gali naudoti ir planšetes ar kitą kompiuterinę įrangą. Deja, net kai žmogaus pagrindinis darbo įrankis yra kompiuteris, neretai ieškoma būdų, kaip sutaupyti jį perkant ir išleisti kuo mažiau, net, jeigu tai ir trukdys darbui. Jūsų arsenale turėtų būti pakankamai galingas stacionarus ar nešiojamas kompiuteris, kuris be problemų kraus visas darbe naudojamas programas bei galės apdoroti daug duomenų ir padės darbus atlikti greitai. Komfortas ir sparta darbo vietoje neturėtų būti nuvertinti.

Galimybė atsiriboti nuo pašalinių dirgiklių

Jeigu turite pasirinkimą, darbo vietą kurkite ten, kur kuo mažiau pašalinių trukdžių. Nei virtuvė, nei lova ar žaidimų kambarys niekuomet nebus gera darbo vieta mat ten kyla labai daug pagundų užsiimti bet kuo, kas nėra darbas. Virtuvėje nuolat norisi kažko skanaus, lovoje norisi snausti, o žaidimų kambaryje arba priešais televizorių gali labai greitai kilti pagunda darbą pakeisti į pramogas. Geriau tokio blaškymosi vengti ir savo dėmesį sutelkti į užduotis.

Turi būti ir poilsio zona

Kaip ir jūsų darbo vietoje biure ar kitoje įstaigoje, taip ir namuose turėtų būti zona ar vietelė, kur galite pailsėti, atsipalaiduoti ir valandėlę-kitą atsipūsti. Kaip rodo statistika, namuose žmonės dirba net iki 1-1,5 valandos ilgiau nei biure, todėl poilsis pasidaro dar svarbesnis. Populiarus sprendimas – sėdmaišis arba patogus krėslas su vieta ištiesti
kojoms. Jie gali stovėti visai arti darbo vietos, kad atėjus pertraukėlei, o vėliau jai pasibaigus, būtų nesunku grįžti prie darbo.

Nešiojami kompiuteriai iš varle.lt: https://www.varle.lt/nesiojami-kompiuteriai/nesiojami-kompiuteriai/

Stacionarūs kompiuteriai iš varle.lt: https://www.varle.lt/stacionarus-kompiuteriai/

 


Tai yra komercinės paskirties straipsnis, patalpintas UAB „Market Rats“ užsakymu.