ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:02:27 8:18

Lietuviškų fonų galerija vaizdo skambučiams: nuo J. Basanavičiaus namų iki kosminio biuro

Niujorko loftas, bohemiška kavinė, Maldyvų paplūdimys… Virtualių susitikimų fonams išbandyta jau viskas? Prisijungti dirbti nuotoliniu būdu galima ir iš išskirtinių Lietuvos vietų.

Kol nuotolinis darbas ir mokslai dar tęsiasi pilnu pajėgumu, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ jungiasi prie virtualaus biuro fonų manijos ir dalijasi galerija su įspūdingais lietuviškais interjerais. Juk pakviesti keliauti ir pažinti Lietuvą galima ir vaizdo skambučio su kolegomis metu. O gal dirbti norite iš Kauno funikulieriaus, lietuviškų džiunglių, kosminės laboratorijos ar dvaro panoptikumo?

Paspauskite jums patinkančią fono nuotrauką, parsisiųskite ją, išsaugokite ir įkelkite į pokalbių platformas „Zoom“ ar „Teams“ (funkcija „Choose A Background“).

Būtent tokį įspūdį palieka atnaujintas Lietuvos etnokosmologijos muziejaus pastatas. Jei prisijungsite dirbti nuotoliniu būdu iš stiklinės elipsoido formos apžvalgos aikštelės 32 m aukštyje, tikrai sulauksite klausimo, kokioje kosminėje laboratorijoje atsidūrėte.

Biuras virš debesų

Už aukščiausio pastato Lietuvoje langų – sostinės panorama iš paukščio skrydžio. Jei ne realybėje, tai bent virtualiame pasaulyje verta pakilti į žiedinę bokšto dalį 165 metrų aukštyje (visas pastato aukštis – 326,5 m). Vilniaus TV bokštas pagal aukštį yra 8-oje vietoje Europoje ir 26-oje pasaulyje.

Istorinis butas Gedimino g. 48 Kaune – vienas ryškiausių Art Deco, arba modernizmo, pastatų mieste. „Apsigyvenkite“ 3-4 dešimtmečio miestiečių salone su autentiškais Art Deco ir Bauhaus stiliaus baldais. Įsitikinsite, kad Kauno architektūra, sakoma, primena, didžiuosius pasaulio metropolius – Niujorką, Paryžių, Berlyną.

Lietuvoje išlikę daugiau nei pusė tūkstančio dvarų ir pilių. Prisėskite buvusiame Jakiškių dvaro rūkomajame – Kortų kambaryje. XIX a. klasicistinių bruožų dvaro sienos – autentiškos, su laiko paliktais ženklais ir istorijos atspalviais. Ir – su savitu didikų paslapčių dvelksmu.

Pasiilgę egzotikos tropikus visus metus gali rasti Kretingos dvaro oranžerijoje, kurią savo rezidencijoje įkūrė grafas Juozapas Tiškevičius. Tais laikais tai buvo didžiausia Europoje oranžerija, pastatyta privačiose valdose. Dabar tarp 5 tūkst. augalų čia gyvena ir baliniai vėžliai, papūga, japoniniai karpiai.

Didžiausias Lietuvoje Pakruojo dvaro ansamblis, kuriame atkuriamas XIX amžiaus gyvenimas, turi ir tamsiąją pusę. Ši mistinė aplinka – iš dvaro panoptikumo, arba Įdomybių kambario. Jame asmeninis baronų von der Ropų gydytojas kaupė kelionėse įsigytas keistenybes, retus artefaktus.

Kol dirbti nuotoliniu būdu iš lėktuvo ar kruizinio laivo galimybės šiuo metu yra kiek ribotos, tai padaryti galima iš Kauno simboliu tapusio funikulieriaus! Tiesa, jeigu sėdėtumėte realiame lynais traukiamame vagonėlyje, kol baigtųsi pusvalandžio trukmės virtualus susitikimas, aukštyn žemyn reikėtų kursuoti net 20 kartų! Mat funikulieriaus kelionė viena kryptimi trunka tik pusantros minutės.


Šaltinis: „Keliauk Lietuvoje“