ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:03:04 9:21

Oro navigacija: aviacijos sektoriaus atsigavimo prognozėse vis dar trūksta optimizmo

Prasidėję metai ir toliau išlieka negausūs skrydžiais. Lyginant su praėjusių metų sausio mėnesiu, skrydžių srautai mažėjo 57,6 proc. ir sudarė kiek daugiau nei 8 tūkst. skrydžių, o tranzitinių skrydžių skaičius mažėjo 53,5 proc. (6,7 tūkst. skrydžių).

„Remiantis bendrosiomis Eurokontrolės prognozėmis, pirmąjį šių metų ketvirtį skrydžių srautai išliks nedideli. Artimiausiu metu nežymaus atsigavimo tikimasi tik Velykų laikotarpiu. Tranzitinių skrydžių rinkoje vilčių teikia krovininiai skrydžiais, kuriais šiuo metu gabenamos vakcinos“,- teigia VĮ „Oro navigacija” laikinoji generalinė direktorė Redvita Četkauskienė.

Anot R. Čekauskienės, vakciną gabenančios aviakompanijos yra skatinamos pažymėti šią informaciją skrydžių plane tam, kad joms būtų suteiktos operacinės lengvatos, sudarančios sąlygas išvengti vėlavimų ir vykdyti skrydžius kuo efektyviau. Lietuvos oro erdvėje praėjusią savaitę buvo aptarnautas tik vienas skrydis, kurio skrydžių plane buvo nurodyta ši papildoma informacija.

Sausio mėnesį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusijos Federaciją – skrydžių vadovai aptarnavo 2120 skrydžių. Antroje vietoje – Vokietija, aptarnauti 1023 skrydžiai, trečioje vietoje Kinija – aptarnauta 440 skrydžių.

Praėjusį mėnesį iš Lietuvos daugiausia buvo skrendama į Rygą (80 skrydžių), Londoną (79 skrydžiai) ir Varšuvą (57 skrydžiai).

Šių metų sausio mėnesį daugiausia skrydžių Lietuvos oro erdve įvykdė Rusijos oro bendrovė „Aeroflot“ (487 skrydžiai), Latvijos oro bendrovė „Air Baltic“ (367 skrydžiai) ir Rusijos oro bendrovė „Rossiya Airlines“, kurios lėktuvai praėjusį mėnesį virš Lietuvos skrido 306 kartus.

Sausį daugiausia kartų lėktuvai kilo ir leidosi Vilniaus oro uoste – čia aptarnauti 927 orlaiviai arba 72,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Kauno oro uoste aptarnauta 280 orlaivių (64 proc. mažiau nei pernai), Šiauliuose skrydžių vadovai aptarnavo 137 orlaivius (22 proc. mažiau nei pernai), o Palangos oro uoste buvo aptarnauta 80 orlaivių (76,5 proc. mažiau nei pernai).

Pikinė visų skrydžių mėnesio diena buvo sausio 9 d. Tądien Lietuvos padangę skrodė 315 lėktuvų.

Apie įmonės teikiamas oro navigacijos paslaugas:

Kiekvienoje valstybėje siekiant, kad skrydžiai vyktų saugiai, efektyviai ir laiku, nuo orlaivio pajudėjimo iš orlaivio stovėjimo aikštelės iki jo nutūpimo paskirties aerodrome, jam yra teikiamos oro navigacijos paslaugos. Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose tai atlieka valstybės įmonė „Oro navigacija”.

Oro bendrovės už naudojimąsi oro erdve ir joje teikiamas oro navigacijos paslaugas moka maršruto ir terminalo rinkliavas. Tai yra atlyginimas už šalies, kurios oro erdve naudojamasi, patirtas sąnaudas. „Oro navigacija“ sąnaudas pilnai padengia iš pagrindinės veiklos – oro navigacijos paslaugų teikimo – pajamų ir nėra išlaikoma iš valstybės biudžeto.


Šaltinis: Oro navigacija