ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:03:04 8:05

Šiandien – Vilniaus 698-asis gimtadienis, kurį sostinė kviečia švęsti namuose

Nors šiemet gimtadienį kviečiama sutikti namų aplinkoje, laukia ne tik specialios gimtadienio vaišės iš Vilniaus restoranų, bet ir kitų pramogų – akims, ausims, mintims ir širdžiai. Gimtadienio proga pagal muziką šoks net TV bokšto apšvietimas.


Sausio 25-ąją vakare nušvis keturi Vilniaus tiltai – Žvėryno, Baltasis, Žaliasis ir Mindaugo. Vilniaus šviesų festivalio iniciatyva Vilniaus miesto gimtadienio proga mieste nušvis Gedimino pilis bei paminklo Gediminui kardas. Radijo stotis M-1, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras ir Vilniaus šviesų festivalis dovanos miestui linksmiausią gimtadienio žvakutę – šviesos instaliaciją ant TV bokšto. Šiandien nuo 18:30 val. bus galima išvysti, kaip TV bokštas kas valandą „šoks“ pagal populiarias lietuviškas dainas. Visa tai gyvai stebėti bus galima www.m-1.fm

Mėgstantiems švęsti su muzika – sudarytas specialus Vilniaus gimtadienio Spotify playlistas.

Sausio 21–31 d. skaniai švęsti namuose padės specialūs pasiūlymai iš Vilniaus restoranų – juos galima rasti Wolt ir Bolt Food programėlėse. Skani staigmena  bus paruošta „Vakarienės prenumeratos“ gavėjams kitą savaitę.

Alternatyvaus miesto pažinimo platformos „Neakivaizdinis Vilnius“ taip pat parengė staigmenų:  gimtadienio žaidimą-žinių patikrinimo testą, specialią gimtadienio dovaną „Vilniaus nuotaikų žemėlapį“ – kaip atrodytų sostinė, jei jos spalvas rinktųsi vilniečiai. Visa tai – Neakivaizdinis Vilnius paskyroje Facebooke.

Sausio 26 d. vyks  LRT „Prototo“ žaidimas – jame bus klausimų apie Vilnių, o Vilnius įsteigė savo prizą.

Kiekvienas mažylis, gimęs per Vilniaus gimtadienį, tradiciškai gaus po smėlinuką su užrašu „Vilnius myli Tave“. Skaičiuojama, kad per Vilniaus gimtadienį į pasaulį gali ateiti apie 30 ir daugiau kūdikių.

Apie Vilniaus gimtadienį tądien sužinos ir kiekvienas moksleivis bei darželinukas: daugelyje ugdymo įstaigų vyks edukaciniai užsiėmimai, pamokos apie Vilnių.

Sostinės savivaldybė turi gražią tradiciją – jau ketvirtus metus aikštėje prie miesto Rotušės šia proga iškeliamos trys Vilniaus miesto vėliavos. Šįmet, dėl karantino ribojimų, ceremonijos nebus, tačiau sausio 25 d. tamsiu paros metu ant Rotušės fasado praeiviai išvys įspūdingo dydžio šviesos projekciją su Vilniaus miesto savivaldybės vėliava.

Vienos didžiausių Vilniaus įmonių – AB Vilniaus šilumos tinklai – komanda Vilniaus gimtadienį švenčia aukodami savo kraują tiems, kam jo labiausiai reikia. Pusšimtis įmonės darbuotojų, kurių dalis jai persirgę Covid-19 liga, Vilniaus gimtadienio išvakarėse tapo donorais ir aukojo savo kraują.


Šaltinis: Vilniaus miesto savivaldybė