ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:03:04 7:37

„Keliauk Lietuvoje” parengė metodologiją Lietuvos savivaldybių turistinių objektų patrauklumui įvertinti

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ sukūrė ir pristatė Lietuvos turistinių vietovių ir traukos objektų infrastruktūros bei paslaugų patrauklumo vertinimo metodologiją. Tikimasi, kad metodologijos dėka pavyks pagerinti turistų patirtį ir turizmo infrastruktūros situaciją visoje Lietuvoje.

„Vis dažniau susiduriame su iššūkiais siekiant įvertinti skirtingų Lietuvos savivaldybių potencialą ir jose esamą situaciją turizmo atžvilgiu. Iki šiol nebuvo vienos aiškios metodologijos, kuri padėtų įvertinti pasirinktos teritorijos, kokybiškai išmatuoti objekto lankytojų patyrimą. Siekiame, kad turistų patirtys Lietuvoje, ypač atsigavimo laikotarpyje po pandemijos, būtų kuo malonesnės ir kviečiančios sugrįžti, todėl tikimės, kad sukurta metodologija padės savivaldybėms įsivertinti, kuriems turizmo objektams ir paslaugoms reikėtų skirti daugiausia dėmesio“ – įžvalgomis dalinasi „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas.

Lietuvos turistinių vietovių patrauklumo vertinimo metodologijos kūrimui buvo pasitelktos gerosios užsienio šalių patirtys, remtasi Europos Sąjungos turizmo politikos prioritetais ir jos institucijų atliktomis studijomis, atsižvelgta į Lietuvoje jau atliktų tyrimų duomenis bei vadovautasi tarptautinių turizmo ekspertų rekomendacijomis.

Lietuvos turistinių vietovių patrauklumo vertinimo metodologijos gaires galite rasti čia.


Šaltinis: „Keliauk Lietuvoje“