ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:04:20 3:28

Jono Basanavičiaus gimimo dieną – orientacinis žaidimas visoje Lietuvoje

Užverti muziejai privertė keisti ir visai Lietuvai svarbios asmenybės dr. Jono Basanavičiaus 169-ųjų gimimo metinių paminėjimo planus. Tautos patriarcho gimtosiose vietose turėjęs vykti minėjimas praplečia savo ribas ir į saugią, pusiau virtualią šventę įsitraukti kviečia net šešių Lietuvos savivaldybių gyventojus.

Viena iš labiausiai prigijusių Jono Basanavičiaus gimtinės tradicijų – kasmet lapkričio 23 dieną paminėti patriarcho gimtadienį jo gimtuosiuose namuose. Šiais metais svečių priimti negalime, tad parengėme nuotaikingą intelektinį žaidimą, pasitelkėme virtualius kanalus, paruošėme specialius prizus nugalėtojams ir ateiname pas jus. Tikslių vietų, kur gimtadienio šventės dovanos lauks laimėtojų, neišduosime, joms įminti reikės išnarplioti kiekvienai savivaldybei skirtą užuominą. Suklusti turėtų Anykščių, Kauno ir Vilkaviškio rajonų, Marijampolės, Palangos ir Vilniaus miestų savivaldybių gyventojai“, – ragina žaidimo organizatorė, Jono Basanavičiaus gimtinės muziejininkė Agnė Brazaitienė.

Organizatoriai prasitaria, jog ieškant atsakymų visų pirma reikia galvoti apie Joną Basanavičių ir su jo gyvenimu ar veikla susijusias vietas. Dalyviai kviečiami žaisti atsakingai – į žaidimo vietas vykti pėsčiomis vieni arba tik su savo šeimos nariais, nesibūriuoti, laikytis saugaus atstumo ir dėvėti apsaugines priemones.

Ieškodami kūrybiškų išeičių, kaip karantino metu paminėti šią progą, su kolegomis nusprendėme patikrinti, kaip gerai lietuviai pažįsta šią asmenybę, kurios legenda skaičiuos jau 169 metus. Gimtadienio šarados šiam paminėjimui suteiks žaismingumo, juk daugelis esame dalyvavę gimtadienio šventėje, kur svečiams pasiūloma žaisti spėlionių žaidimą apie sukaktį minintį asmenį. Tą darome ir mes, tiesa, užtikrindami saugumą įtraukėme ir orientacinio žaidimo elementų“, – saugiai ir įdomiai pasveikinti tautos patriarchą kviečia Jono Basanavičiaus gimtinės vedėja Rūta Vasiliauskienė.

Pirmieji įveikę užuominas ir apsilankę kiekvienoje iš šešių žaidimo vietų ras ten laukiančias iš anksto padėtas gimtadienio dovanas. Visi dalyviai yra kviečiami ne tik žaisti, bet ir nufilmuoti, nufotografuoti ar kitaip užfiksuoti savo sveikinimą Jonui Basanavičiui ir įkelti jį į socialinius tinklus su grotažyme #SuGimtadieniuPatriarche.

Žaidimas, kurio pradžia lapkričio 23 d. 11 val., bus paskelbtas Jono Basanavičiaus gimtinės socialiniame tinkle Facebook, vyks Anykščių, Kauno ir Vilkaviškio rajonų, Marijampolės, Palangos ir Vilniaus miestų savivaldybėse esančiose vietovėse. Žaidimo taisykles ir užuominas (lapkričio 23 d. 11 val.) rasite adresu: https://www.facebook.com/events/855924968511874/

SURASTI IR IŠGVILDENTI UŽUOMINAS

 • Žaidimo užuominos bus skelbiamos Jono Basanavičiaus gimtinės „Facebook“ paskyroje (facebook.com/jonobasanaviciaus.gimtine), taip pat šio renginio diskusijų skiltyje.
 • Žaidimui pateiktose užuominose slypės Jono Basanavičiaus lankytos, aprašytos ar kitaip su jo asmenybe susijusios vietos. Žaidimas vienu metu vyks net 6 skirtingose vietose, esančiose įvairiuose Lietuvos miestuose.
 • Kiekvienai vietai atpažinti bus pateikta po vieną užuominą. Neatsiradus įminusių užuominą po valandos bus pateikta dar viena su ta vietove susijusi užuomina.
 • Gvildendami užuominas galite naudotis tiek savo žiniomis, tiek pasitelkti draugus ir artimuosius, „Google“ paiešką ar knygas.

NUVYKTI Į REIKIAMĄ VIETĄ IR ATSIIMTI PRIZUS

 • Išsiaiškinę užuominoje slypinčią vietovę, skubėkite į ją nuvykti.
 • Įdėmiai apsidairę rasite specialų „Aromama“ būtent šiai progai sukurtą vardinį riboto leidimo prizą – antibakterinį oro gaiviklį „Šalin, ligos!“.
 • Prizai lauks tik pirmųjų apsilankiusiųjų kiekvienoje iš vietovių (prizus atsiėmę dalyviai raginami paskelbti žinutę su įmintos užuominos numeriu šio renginio diskusijų skiltyje).

PASVEIKINTI PATRIARCHĄ SU GIMTADIENIU

 • Kviečiame visus nuoširdžiai pasidžiaugti, kad prieš 169 metus Lietuvoje gimė Jonas Basanavičius: atradę vieną iš žaidimo vietų nufotografuokite, nufilmuokite ar kitaip užfiksuokite savo sveikinimą Jonui Basanavičiui gimimo dienos proga.
 • Jeigu į vietoves nevyksite, tačiau vis tiek bandysite įminti užuominas – fiksuokite šias akimirkas, sugalvokite kitų originalių būdų pasveikinti Joną Basanavičių.
 • Įkelkite šias akimirkas į savo socialinius tinklus naudodami grotažymę #SuGimtadieniuJonai ir pažymėdami mus – @lnmuziejus bei @jonasbasanavicius.

ŽAISTI SAUGIAI IR ATSAKINGAI

 • Gimtadienio šventės aprangos kodas – šilti, patogūs, judesių nevaržantys rūbai bei apsauginė veido kaukė.
 • Visų dalyvių prašome žaisti saugiai ir atsakingai – į žaidimo vietas vykti pėsčiomis vieniems arba tik su savo šeimos nariais, nesibūriuoti, laikytis saugaus atstumo ir dėvėti apsaugines priemones.
 • Žaidimo nugalėtojus raginame uoliai naudotis rasta gimtadienio dovana, kovojant su bakterijomis ir virusais.

 

Žaidimą organizuoja Jono Basanavičiaus gimtinė, žaidimo rėmėjas – „Aromama“.

_____________________

Lietuvos nacionalinio muziejaus naujienas kviečiame sekti socialiniame tinkle „Facebook“ https://www.facebook.com/lnmuziejus/ ir internetiniame puslapyje http://www.lnm.lt/