ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:04:20 5:19

Už kiemo vartus – beveik 7 kartus didesnė bauda

Kauno apygardos teismas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje kaltu dėl kyšininkavimo pripažino Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno skyriaus vyriausiąjį specialistą L. T. Jam teismas skyrė 17,5 tūkst. eurų baudą, atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje ir viešuosiuose juridiniuose asmenyse 3 metus ir konfiskavo kyšio (elektrinių vartų) dalyką atitinkančią pinigų sumą – 2660 eurų.

Šioje byloje teismas taip pat pripažino kaltu dėl papirkimo vienos statybos bendrovės savininką D. B. ir skyrė jam 14 tūkst. eurų dydžio baudą.

STT Kauno valdybos bylos duomenimis, Kultūros paveldo departamento Kauno skyriaus darbuotojas L. T. 2018 metų rugpjūčio mėnesį užfiksavęs Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje atliekamus remonto darbus be privalomos projektinės dokumentacijos, nesiėmė visų įmanomų ir privalomų veiksmų, kad darbai iki reikiamos projektinės dokumentacijos parengimo nevyktų, taip pat nesurašė administracinio teisės pažeidimo protokolo. Už tai iš bendrovės, atlikusios minėtus remonto darbus, savininko D. B., priėmė kyšį – kiemo automatinius vartus ir jų sumontavimo darbus, bendra kyšio suma – 2660 eurų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą palaikė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.


Šaltinis: STT