ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:04:20 5:14

VDI projektas 5–6 klasių moksleiviams „Dirbsiu saugiai“

Valstybinė darbo inspekcija antrus metus organizuoja projektą, skirtą supažindinti 5–6 klasių moksleivius su saugiu darbu. Visą lapkričio mėnesį vyks nuotolinės pamokos, kurias ves darbo inspektoriai kartu su įmonėmis-partnerėmis. Pamokų metu moksleiviai bus supažindinami su dažniausiai kylančiais pavojais darbe, namų, mokymosi aplinkoje ir būdais, kaip jų išvengti. Siekiama ugdyti moksleivių saugaus darbo kultūrą  jiems patrauklia forma nuo ankstyvo amžiaus.

Kartu su VDI inspektoriais nuotoliniu būdu pamokose dalyvaus ir įvairių įmonių atstovai, kurie papasakos, kokie pavojai darbuotojams kyla jų įmonėse, kodėl darbuotojų saugos ir sveikatos klausimai yra tokie svarbūs, pademonstruos įmonėse naudojamas apsaugos priemones.

Projektą užbaigs lapkričio pabaigoje vyksianti interaktyvi viktorina, kurioje savo jėgas galės išbandyti moksleiviai. Viktorinoje galės dalyvauti ir nuotolinėse pamokose nedalyvavusių klasių mokiniai.

Klasė, teisingai bei per trumpiausią laiką atsakiusi į visus paskelbtus interaktyvios viktorinos klausimus, laimės „Saugiausios klasės 2020“ titulą. Nugalėtojų klasę paruošusiai mokytojai(-ui) įteikiamas VDI padėkos raštas.

Kaip dalyvauti mokykloms?
Kviečiame užpildyti registracijos formą, kurioje rasite nuorodą į kalendorių – jame pažymėkite jums tinkamą nuotolinės pamokos datą ir laiką. Pamoką siūlome numatyti „Žmogaus saugos“ pamokų metu. Registracija vyksta iki spalio 23 dienos.

Registracijos forma: https://docs.google.com/forms/d/17vNhx3NUPh9F6TaqkbSF3XqJMGUA8h6CNCJdksOz3CE/edit
Projekto globėjos:
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Socialinės apsaugos ir darbo misterija


Šaltinis: VDI