ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:10:30 3:33

Kaip nepastebimai sutaupyti 150 eurų per metus?

Kad pavyktų sutaupyti norimam pirkiniui, geriausia šį procesą pabandyti paversti maloniu. Vieni griežtai kiekvieną mėnesį vos gavę atlyginimą atsideda dešimtadalį ar daugiau pajamų, kiti santaupoms skiria tai, kas lieka mėnesio pabaigoje po visų išlaidų. Tretiems taupyti sekasi lengviau, jei šis procesas paverčiamas žaidimu.

Kiekvienas mokėjimas kortele papildo taupyklę

Ką manote apie tokį žaidimą – kuo dažniau atsiskaitote savo mokėjimo kortele, tuo greičiau pilnėja taupyklė?

Kaip tai veikia? SEB mobiliosios programėlės naudotojai su skaitmenine taupykle pinigus kaupti gali paprastai ir nepastebimai. Visos atsiskaitymų debeto kortele sumos apvalinamos, o skirtumas pervedamas į kaupiamojo indėlio sąskaitą. Pavyzdžiui, sumokėjus 6,70 euro, taupyti automatiškai bus skiriama 30 centų. Net jei keli nuo pirkinio likę centai neatrodo kaip didelė suma, galima maloniai nustebti pamačius, kiek tokiu būdu nejučiomis sutaupoma per mėnesį.

Skaičiuojama, kad aktyviai naudojantis savo banko kortele ir ja atsiskaitant už kasdienius pirkinius, per metus vidutiniškai galima sutaupyti 150–160 eurų. Sutaupytą sumą bet kada galima pervesti į savo banko sąskaitą ir naudoti.

Programėlėje – iki 5 skirtingų norų

Kitas būdas taupyti – savo norus aiškiai vizualizuoti ir kiekvienam iš jų periodiškai skirti kad ir po nedidelę sumą. Toje pačioje programėlėje galima pasirinkti automatinius pinigų pervedimus. Taip kas dieną, kas savaitę ar kas mėnesį pasirinkta suma bus pervedama į tą pačią kaupiamojo indėlio sąskaitą. Beje, patartina pervedimo dieną pasirinkti sutampančią su atlyginimo ar avanso gavimo diena. Tada tikrai rečiau pasitaikys atvejų, kai nebelieka iš ko sutaupyti.

  1. SEB programėlėje pasirinkite „Taupymas“ ir nusistatykite taupymo tikslą – galite turėti net penkis skirtingus tikslus!
  2. Savo tikslui sukurkite pavadinimą – ar tai būtų dviratis, atostogos ar pradinė įmoka automobiliui
  3. Įrašykite sumą, kurią norite sutaupyti
  4. Parinkite iliustraciją – vizualizuotas noras atrodys realistiškesnis ir labiau apčiuopiamas, tad taupyklę norėsite papildyti dažniau
  5. Pasirinkite, kad norite taupyti naudodami periodinius pervedimus
  6. Tuomet beliks nurodyti, kokiu periodiškumu ir kokią sumą norite skirti savo naujajam tikslui. Galima pasinaudoti ir skaičiuoklės pagalba – pagal norimą sutaupyti sumą ir datą, kada norėtumėte savo norą išpildyti, skaičiuoklė parodys, kokią sumą nustatyti pervedimo laukelyje. Pabandykite pakeisti mokėjimo periodiškumą – skaičiuoklė atitinkamai pritaikys ir pervedimo sumą.
  7. Smagiausia dalis – programėlėje galėsite sekti savo progresą ir matyti, kaip pamažu artėjate prie savo tikslo.

Kelias kiekvieno didelio tikslo link prasideda mažais žingsniais.


Šaltinis: SEB bankas