ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:10:31 10:01

Rinkos priežiūrai internete ieškoma inovatyvių sprendimų

Startavo pirmasis Lietuvoje „GovTech Co-Create Accelerator“, kurio metu 9 atrinktos komandos kurs ir tobulins naujus technologinius sprendimus, skirtus efektyvesniam viešojo sektoriaus institucijų darbui bei socialinių iššūkių sprendimui.

 

Kartu su dar 7 institucijomis iniciatyvoje dalyvauja ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT). Turėdama galimybę pateikti savo idėją, VVTAT siekia inovatyvių sprendimų efektyviai rinkos priežiūrai internete. Vykdydama ne maisto produktų rinkos priežiūrą VVTAT nuolat stebi Lietuvos rinką, siekdama, kad joje nebūtų vartotojų sveikatai ir gyvybei pavojingų prekių. Daugėjant internetinių parduotuvių bei informacijos apie prekes, prekių stebėsena internete tampa tikru iššūkiu, o rankiniu būdu atliekama stebėsena nėra pakankamai efektyvi.

 

Pagrindinė VVTAT idėja – sukurti įrankį, kuris automatiškai stebėtų rinką internete ir atliktų nesaugių prekių paiešką pagal RAPEX sistemoje paskelbtą ES valstybių narių informaciją apie nesaugias ir pavojingas prekes. Tai užtikrintų greitą, efektyvią ir nuolatinę rinkos stebėseną, padėtų rinkos priežiūros institucijoms operatyviai aptikti nesaugias prekes internete, o vartotojams ir verslininkams – gauti savalaikę ir išsamią informaciją bei taip užtikrinti saugesnę internetinę rinką.

 

10 savaičių institucijos dirbs drauge su inovacijų ekspertais siekiant optimizuoti viešojo sektoriaus institucijų darbą bei spręsti socialines problemas.

 

Sprendimus invacijų bendruomenei komandos pristatys jau š. m. gruodžio 8 d.

 

Išsamiau Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros pranešime: https://mita.lrv.lt/lt/naujienos/atrinktos-komandos-i-pirmaji-lietuvoje-govtech-akceleratoriu


Šaltinis: VVTAT