ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:10:31 9:50

Edukacinių mobiliųjų programėlių vaikams TOP 5

Šiuolaikinė vaikų karta – pirmoji, nuo kūdikystės auganti su išmaniaisiais prietaisais savo aplinkoje. Ar naudojate juos vaikų ugdymui? Mobiliųjų programėlių, sukurtų vaikų lavinimui, pasirinkimas didžiulis, todėl dalijamės patarimais, kurias verta išbandyti.

„Duolingo Kids“

Bene populiariausia kalbų mokymosi programėlė suaugusiems turi ir savo vaikiškąją versiją, kurioje vaikai gali mokytis ispanų, prancūzų ir anglų kalbų. JAV, kur populiarus vaikų ugdymas namuose, ši programėlė neretai laikoma patikrintu metodu išmokti užsienio kalbos.

Vienas didžiausių programėlės privalumų – mokymasis vyksta žaidimų forma, o būtent tokia ugdymo forma yra pripažįstama kaip itin efektyvi. „Duolingo Kids“ yra itin paprasta naviguoti, taigi vaikams ja lengva naudotis be suaugusiųjų pagalbos. Tinkama vaikams nuo 4 metų, programėlė yra nemokama, be to, gali būti naudojama tiek tada, kai yra interneto ryšys, tiek ir be jo.

„Khan Academy Kids“

Jei norisi įvairesnių ir visapusiškesnių užduočių, galite išbandyti „Khan Academy Kids“ – tai unikali itin gausaus ir kokybiško mokymosi turinio platforma, be to, visiškai nemokama. Mobilioji programėlė skirta 2–7 metų amžiaus vaikams, turinys apima edukacinius filmukus, interaktyvias veiklas, knygas ir daineles, ugdomi matematikos, kalbų, skaitymo, logikos ir socioemociniai įgūdžiai.

Dar viena mokymosi procesui aktuali šios programėlės funkcija – priklausomai nuo vaiko rezultatų ir veiksmų programėlėje, ji „nuskaito“ vaiko lygį ir skiria jam tinkamo sudėtingumo užduotis. Jei vaiko rezultatai geri, programa jam atitinkamų užduočių nebeskirs, o jei rezultatai prastesni, to tipo užduočių bus skiriama daugiau.

Nemokama programėlė turi ir tėvų kontrolės funkciją: galima limituoti laiką, leidžiamą programėlėje, arba tam tikras konkrečias veiklas, pavyzdžiui, vaizdo įrašų turinį.

„99 Math“

Ši programėlė, skirta matematinių žinių ir įgūdžių gerinimui, sukurta siekiant patobulinti bet kokio lygio matematikos įgūdžius vaikams nuo 5 metų. Programėlėje galima pasirinkti norimą išmokti temą, o taip pat – spręsti užduotis vienam ar dalyvauti žaidime, kur prisijungia kiti programėlės naudotojai ir varžosi, kuris greičiau ir teisingai išspręs uždavinius. Mokinių pasiekimai vertinami virtualiais prizais ir taškais, taip sukuriant žaidimo atmosferą. Be to, programėlė duoda grįžtamąjį ryšį parodydama klaidas, progresą ir kokias sritis dar reikia patobulinti.

„Cospaces“

Internetinis puslapis ir mobilioji programėlė skirti vaikams mokytis programuoti. Itin įtraukiančios skirtingos platformos leidžia vaikams kurti patiems: suprogramuoti norimą aplinką, o suprogramavus – ją išbandyti: pažaisti susikurtą žaidimą, pasivaikščioti po paties susikurtą virtualią erdvę, mokytis istorijų pasakojimo, kurti savo virtualią mokymosi aplinką ar prisistatymą.

Nors iš pirmo žvilgsnio programavimas gali atrodyti labiau tinkamas vyresnio amžiaus vaikams, tačiau „Cospaces“ tinkamas vaikams nuo ketverių metų: jie programėlėje gali atlikti paprastesnes užduotis, pavyzdžiui, virtualioje aplinkoje bandyti atkurti ką tik suvalgytą valgį.

„Bankaroo“

Sukurtas kaip edukacinis virtualus bankas vaikams, šis puslapis ir mobilioji programėlė siekia padėti mažiausiems žengti pirmuosius žingsnius suprantant, iš kur atsiranda pinigai ir kaip su jais atsakingai elgtis. Visa tai – saugioje aplinkoje, naudojant virtualius pinigus.

Šioje programėlėje paskyrą vaikams sukuria tėvai, jie ir gali pervesti vaikams virtualius pinigus, kuriuos šie valdo, t. y. gali išsikelti sau finansinius tikslus, virtualiai išleisti ir matyti virtualių pinigų judėjimą. Mažiesiems (programėlė tinkama vaikams nuo 4 metų) gali būti naudojami ne virtualūs pinigai, o kita „valiuta“ – pavyzdžiui, širdelės ar žvaigždutės.

Pasipraktikavus su virtualiais pinigais, galima keliauti ir į banko skyrių – jau 7 metų vaikui gali būti atidaroma asmeninė sąskaita bei išduodama bekontaktė debeto kortelė, su kuria jis gali patogiai bei saugiai atsiskaityti už pietus mokykloje ir mokytis atsakingai valdyti savo pinigus.

Nepriklausomai nuo to, kokias programėles savo išmaniajame įrenginyje naudoja jūsų vaikas, svarbu pasirūpinti ir jų saugumu internete. Tai padaryti galima pasitelkus vaiko veiklą įrenginyje prižiūrinčias mobiliąsias programėles, pavyzdžiui, „Google Family Link“, „Microsoft Family group“ ar „Apple Family Sharing“. Paprastai jos nustato tam tikrus apribojimus veiklai: neleidžia įdiegti tam tikrų programėlių nustatytai amžiaus grupei; leidžia riboti ekrano laiką; matyti, kokia veikla buvo užsiimama įrenginyje ir panašiai.


Šaltinis: SEB bankas