ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:10:31 10:09

Juoda – mėgstamiausia avalynės spalva Lietuvoje

Kokią avalynę lietuviai perka dažniausiai? Kuriame mieste moterys avi batelius aukščiausiu kulnu? Kokios avalynės spalvos yra populiariausios, o kurios nėra populiarios? Kur gyvena didžiausią pėdą turintys lietuviai? 

Konservatyvi paletė

spalvų žemėlapis

Avalynės gamintojai siūlo įvairių spalvų avalynę. Tačiau visuose Lietuvos kampeliuose pirkėjai renkasi universalią juodą spalvą. Be to, kai kuriuose regionuose ši spalva yra ypač populiari: Telšių, Tauragės ir Utenos rajonuose beveik kas antra parduodama batų pora yra juodos spalvos.

O kokia, jei ne juoda? Balta tapo antra populiariausia Lietuvoje spalva, tačiau trečia pozicija priklauso nuo regiono. Šešiose apskrityse labiau populiari yra smėlio spalvos avalynė, dviejose – mėlynos spalvos. Alytaus ir Marijampolės regionai išsiskiria savo unikaliu skoniu, kur po juodos ir baltos jie pasirenka pilką ir rudą spalvas atitinkamai.

Kokios spalvos avalynę mažiausiai tikėtina pamatyti gatvėse? Remiantis eavalyne.lt statistika, mažiausiai populiarios spalvos yra geltona, violetinė ir oranžinė.

Lietuvių širdis užkariavę prekės ženklai

populiariausi avalynės prekės ženklai lietuvoje

Eavalyne.lt duomenimis Lietuvos rinkoje dominuoja „New Balance” prekės ženklas. 8 iš 10 apskričių šio prekės ženklo avalynė perkama dažniausiai. Marijampolės regione pirmenybė teikiama „Geox” prekės ženklo avalynei, o Telšių regione – „adidas” prekės ženklo avalynei.

Štai kaip atrodo penkių populiariausių tarp moterų prekės ženklų reitingas:

  1. Geox
  2. New Balance
  3. Sergio Bardi
  4. adidas

5 populiariausių prekės ženklų avalynę, kurią renkasi vyrai:

  1. New Balance
  2. adidas
  3. Nike
  4. Geox
  5. Tommy Hilfiger

Pelenės beieškant…

Taip pat buvo išanalizuotas įsigytos avalynės dydžių diapazonas. Paaiškėjo, kad vidutiniškai šalyje moterys greičiausiai išperka 39 dydžio modelius, o vyrai – 43 dydžio.

Jei pasakos princas ieškotų Pelenės Lietuvoje, jis turėtų vykti į Alytų – ten dažniausiai perkama 37 dydžio moterų avalynė, tai yra 2 dydžiais mažesnė už šalies vidurkį avalynė. Panevėžyje ir Šiauliuose daugiausia moterų, avinčių 38 dydžio batus. Tuo tarpu, į priešingą nuo vidutinio 39 dydžio pusę išsiskyrė Utenos ir Telšių gyventojos, avinčios 40 dydžio batus.

Vyriškos avalynės dydžių statistika leido išskirti šiuos miestus Lietuvos žemėlapyje. Tauragėje vyriai dažniausiai perka 46 dydžio batus, Alytuje – 45, o Utenoje – 41 dydžio. Likę didieji miestai mažai skiriasi nuo vidurkio.

Ką dar avalynė sako apie mus?

lietuvos moterų ir vyrų mėgstamiausia avalynė

Lietuviai renkasi sportinį stilių ir vertina patogumą. Šią išvadą galima padaryti remiantis duomenimis apie dažniausiai perkamus batų tipus (ne žiemos sezonu). Vyrai dažniausiai perka sportbačius, kedus, sandalus, batus ir mokasinus. Lietuvos moterys pirmiausia renkasi elegantiškus batelius, o tik po to – patogias basutes, kedus, sportbačius ir sporto avalynę.

Lietuvoje yra miestų, kuriuose moterys yra pasiruošusios paaukoti patogumą. Vilniuje vidutinis perkamos avalynės kulno aukštis yra 8,5 cm, Telšiuose – 6,9 cm, o Panevėžyje – 5,4 cm.

Kur gyvena patys sportiškiausi lietuviai? Treniruotėms skirtų batų pardavimų skaičiai byloja, kad jų reikia ieškoti Telšiuose, Alytuje ir Panevėžyje. Šiuose miestuose didžiausia įsigytų bėgimui skirtų sportbačių procentinė dalis, palyginus su visų nusipirktų batų skaičiumi.

Tyrimas paremtas avalynės pardavimo Lietuvoje statistika eavalyne.lt internetinėje parduotuvėje. Buvo atsižvelgta į 2019 m. duomenis tiek pagal šalies regionus, tiek ir pagal administracinius centrus.