ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:04:20 5:15

Teisingumo ministras E. Jankevičius: gyventojų teisėms ginti – geriausi teisininkai

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui didinti įkainius už suteiktą antrinę teisinę pagalbą ar mediaciją advokatams ir mediatoriams. Bazinis dydis, kuris taikomas apskaičiuojant užmokestį už šias paslaugas, didės nuo 16 iki 18 eurų.

„Tobulindami valstybės garantuojamą teisinę pagalbą, siekiame, kad teisinės paslaugos būtų teikiamos tiems, kuriems jų labiausiai reikia – mažas pajamas gaunantiems žmonėms, bet kartu būtų ir aukštos kokybės. Todėl didindami valandinį įkainį, tikimės pritraukti kuo daugiau geriausių advokatų ir mediatorių, – sako teisingumo ministras E. Jankevičius. – Per šią kadenciją įkainiai didinami jau trečią kartą.“

Lietuva, palyginti su kitomis šalimis Baltijos šalimis, turi didžiausią valstybės garantuojamos teisinės pagalbos gavėjų ratą, bet advokatai gauna mažesnį atlygį už suteiktas paslaugas. Lietuvoje antrinė teisinė pagalba yra teikiama visų rūšių bylose, o pavyzdžiui, Latvijoje – tik civilinėse ir išimtiniais atvejais – administracinėse bylose, bei, teisėjo sprendimu, kitose bylose. Pernai vien civilinėse ir administracinėse bylose antrinė teisinė pagalba Lietuvoje buvo suteikta 13 206 atvejais, kai tuo tarpu Latvijoje – 1 081.

Antrinę teisinę pagalbą Lietuvoje nuolat teikia per 50 advokatų, o esant poreikiui, galima pasitelkti apie 500. Mediaciją gali teikti 521 mediatorius.

Nustatytą užmokestį kiekvienam advokatui ir mediatoriui išmoka Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba, įvertinusi teisinei pagalbai skirtą laiką ir išlaidas.


Šaltinis: Teisingumo ministerija