ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:04:20 4:05

Kurti atskirą užprotestuotų vekselių registrą, nėra tikslinga

Seimas pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui atsisakyti prievolės notarams tvarkyti užprotestuotų vekselių viešą registrą ir informaciją apie šiuos vekselius skelbti Notarų rūmų interneto svetainėje, nes tai netikslinga ir neturi jokios praktinės reikšmės.

Per pastaruosius ketverius metus tokių vekselių protestų apskritai nebuvo įforminta. Civilinėje apyvartoje didžiąją dalį sudaro paprastieji (neprotestuotini) vekseliai – patogus kreditorių reikalavimo teisės įgyvendinimo būdas. Protestuotinas vekselis – tai labai retai civilinėje praktikoje pasitaikantis teisinis mechanizmas, kuris per pastaruosius šešerius metus Notarų rūmų interneto svetainėje paskelbtas tik penkis kartus.

Daugelyje Europos valstybių nėra atskiro užprotestuotų vekselių viešo registro, o duomenys apie juos prieinami tik susijusioms šalims. Lietuvoje visi notariniai veiksmai, tarp kurių ir vekselių protesto aktai, yra registruojami notariniame registre, tad nėra tikslinga atskirai tvarkyti ir skelbti Lietuvos notarų rūmų svetainėje negausius ir notarinėje praktikoje retai pasitaikančius dokumentus.

Įsakomųjų ir paprastųjų vekselių įstatymo nuostata, kurios siūloma atsakyti, įsigaliojo 1999 metais.


Šaltinis: Teisingumo ministerija