ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:04:20 5:27

Teisingumo ministro E. Jankevičiaus vizitas Eurojuste: turime labiau pasistengti, rūpindamiesi ES piliečių interesų apsauga

ES privalo patikimai apsaugoti savo piliečius, kurių atžvilgiu trečiosios valstybės yra pateikusios ekstradicijos prašymus. Tai ypač aktualu, kai šie veiksmai yra politiškai motyvuoti arba baudžiamasis persekiojimas pradėtas visiškai nepagrįstai, – pažymėjo teisingumo ministras Elvinas Jankevičius trečiadienį Hagoje susitikęs su Eurojusto – Europos teisinio bendradarbiavimo institucijos prezidentu Ladislavu Hamranu. – ES mastu turime susitarti dėl aiškaus bendradarbiavimo tarp ES valstybių narių, svarstant trečiųjų valstybių ekstradicijos prašymus, reglamentavimo. Deja, šiuo metu tokio neturime“.

Ministro E. Jankevičiaus teigimu, ES piliečių apsauga nuo galimai nepagrįsto trečiųjų šalių persekiojimo turi tapti kertiniu bendrijos principu. Pernai ministras E. Jankevičius iškėlė iniciatyvą dėl ES piliečių apsaugos, kurią paskatino Rusijos veiksmai prieš Lietuvos teisėjus ir prokurorus tyrusius ir nagrinėjusius Sausio 13-osios bylą. Šios iniciatyvos pagrindu Europos Sąjungos Teisingumo ir vidaus reikalų taryba pakvietė Eurojustą ir Europos teisminį tinklą išanalizuoti, kaip ES valstybėse narėse nagrinėjami trečiųjų valstybių ekstradicijos prašymai.

Susitikime taip pat kalbėta apie Eurojusto veiksmingas bendradarbiavimo priemones, leidusias sėkmingai įgyvendinti tarptautines operacijas, tarp kurių ir nusikalstamo susivienijimo, veikusio Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje, išardymas.


Šaltinis: Teisingumo ministerija