ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:11:26 3:24

Gyvūnams skirtas prekes siūliusi REPE.LT blokuojama už prekių nepristatymą

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) nurodymu blokuojama prieiga prie gyvūnams skirtomis prekėmis prekiaujančios UAB „Repeta“ internetinės parduotuvės www.repe.lt. Blokuoti internetinę parduotuvę nuspręsta atsižvelgiant į daugkartinius šiurkščius vartotojų apsaugos reikalavimų pažeidimus.

 

Nuo š. m. gegužės mėn. VVTAT sulaukė 40 vartotojų prašymų dėl internetinę parduotuvę www.repe.lt valdančios UAB „Repeta“ neveikimo. Vartotojai kreipėsi dėl apmokėtų, tačiau nepristatytų prekių bei negrąžinamų sumokėtų pinigų.

 

Reaguodama į augantį vartotojų prašymų skaičių, bendrovės vengimą spręsti ginčus taikiai ir neteikiamus paaiškinimus dėl susiklosčiusių aplinkybių, VVTAT pradėjo nagrinėjimo procedūrą dėl Civilinio kodekso nuostatų pažeidimo (pareiga pristatyti prekes vartotojui) ir skyrė UAB „Repeta“ 2750 eurų baudą. Bendrovei nesumokėjus baudos per nurodytą terminą, nutarimo vykdymas dėl priverstinio baudos išieškojimo perduotas antstoliams.

 

Nepaisant taikytų poveikio priemonių, VVTAT sulaukė daugiau vartotojų prašymų dėl bendrovės neveikimo, taip pat nebuvo vykdomi VVTAT sprendimai dėl vartotojų prašymų pagrįstumo ir pinigų grąžinimo.

 

Atsižvelgdama į tai, kad UAB „Repeta“ toliau šiurkščiai pažeidė vartotojų interesus, VVTAT kreipėsi į bendrovę ragindama kuo skubiau pašalinti vartotojų apsaugos reikalavimų pažeidimus, o šių nepašalinus, kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama išduoti leidimą duoti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams ir skubiai blokuoti prieigą prie nurodytos internetinės parduotuvės, iki kol bus pašalinti minėti pažeidimai.

 

Nukentėję vartotojai dėl savo teisių gynimo gali kreiptis į VVTAT el. paštu tarnyba@vvtat.lt arba raštu adresu Vilniaus g. 25, Vilnius. Pavyzdinę prašymo formą galima rasti VVTAT interneto svetainėje http://vvtat.lt/vartotojams/kaip-pateikti-prasyma/431.

 

Visą blokuojamų interneto domenų sąrašą galima rasti VVTAT interneto svetainėje adresu http://www.vvtat.lt/blokuojami-tinklalapiai/646.


Šaltinis: VVTAT